Субота, 28 січня

7 ОВОЧІВ, ЯКІ ВАРТО ПОЧАТИ ЇСТИ, ХОЧ ВИ ЇХ І НЕНАВИДИТЕ

Ви тисячу разів чули про корисність цих суперпродуктів, але не любите їх смак?
Ви не одні.

Наші смакові рецептори влаштовані так, щоб виявити незначну кількість гіркоти в їжі. Це допомагало нашим пращурам відрізняти отруйні дикі рослини.

Крім того, один з чотирьох дорослих генетично є “супер-дегустатором” – має у шість разів сильніші смакові рецептори і особливу чутливість до гірких хімічних речовин.

На жаль, багато найздоровіших овочів мають природну гіркоту і ми часто відмовляємо собі у їх корисності, через цей смак.

Reader’s Digest публікує “трюки” із кулінарної книги-бестселера Long Life Prescription, які допоможуть приготувати сім корисних продуктів так, що це буде дуже смачно.

1. Буряк

OojdJ0dO_cgЗмішайте тертий буряк з лимонним соком, родзинками і селерою. Або підсмажте його з бальзамічним оцтом.

За пурпурно-червоний відтінок буряка відповідає пігмент, який називається betacyanin. Дослідження, які проводили на тваринах, показують, що ця речовина виводить токсини та запобігає розвитку раку.

За землистий смак буряка відповідає інша хімічна речовина geosmin, яка також має протиракові властивості.

2. Броколі

-JJmP9pT0b4Зваріть на пару його суцвіття і картоплю, або поріжте їх дрібно і обсмажте з часником та оливковою олією.

Антиоксидант, який робить броколі гірким, називається  sulforaphane. Він здатен запобігати прогресуванню ракових захворювань з організмі.

Інша речовина – indole-3, що міститься в броколі, особливо корисна для жіночого організму, адже вона здатна позитивно впливати на підозрілі передракові зміни всередині клітин шийки матки.

3. Брюсельська капуста

kg-gJmrYvIcЗапечіть порізану капусту з цибулею, а потім перемішайте її з рисовим оцтом.

Цей овоч має багато гіркого sulforaphane, а також сполук, які називаються isothiocyanates. Вони мають детокс-ефект та здатні виводити речовини, які викликають рак, перш ніж вони можуть зробити свою брудну справу.

В одному голландському дослідженні, хлопці, які їли брюссельську капусту щодня протягом трьох тижнів, мали на 28% менше генетичних ушкоджень (пошкодження гена є основною причиною раку), ніж ті, хто не їв цей овоч.

4. Капуста

NacaBDbJD58Поріжте дрібно червону капусту, яблука (залиште шкіру там антиоксиданти), додайте родзинки та мелену гвоздику.

Вживання капусти кілька разів на тиждень може скоротити ризик розвитку раку молочної залози, простати, легенів і товстої кишки. За це відповідальна речовина isothiocyanates, знайдена у капусті.

5. Баклажан

Ix3o4jWhCccЗмастіть його оливковою олією, посипте орегано запечіть на грилі або в духовці.

У цьому овочі багато гіркої хлорогенової кислоти, яка захищає стінки артерій від утворення в них бляшок, що є загрозою серцевих захворювань.

Лабораторні дослідження показали, що баклажани здатні знижувати рівень холестерину і допомагати стінкам артерій розслаблятися, що може скоротити ризик високого кров’яного тиску.

6. Капуста кале

h4Ci9PcQPdAЗбризніть салат з неї сидром чи яблучним оцтом, щоб знешкодити гіркоту.

Ця капуста містить речовину glucosinolates, яка має здатність активувати ферменти печінки, які допомагають знешкодити канцерогени, а це в свою чергу допомагає в протидії раку.

7. Шпинат

OMaRXHHhBeQЇжте його свіжим і сирим. Зробіть салат з протертою малиною, бальзамічним оцтом чи оливковою олією.

Він містить високий рівень вітамінів А, В6, С, К та рибофлавіну. Плюс має щедрі кількості марганцю, фолієвої кислоти, магнію, заліза і кальцію.

Також у шпинаті є антиоксидант лютеїн, який захищає сітківку очей від пошкодження або втрати зору.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.
ТЕГИ: