До вашої уваги цікаві поради, які допоможуть вам прокинутися вранці, навіть якщо на вулиці ще темно.
Пора прокидатися, але так хочеться подрімати ще півгодини? Забудьте про цю звичку раз і назавжди. Ви знаєте, чим це закінчується. Цілий день будете відчувати себе мляво і розбито. Головне – це придумати чіткий ранішній розпорядок і в міру можливості його дотримуватися.
Прокидайтеся з будильником
Не варто довго тягнутися, намагаючись ще трохи полежати. Продзвенів будильник? Витягуйте себе з ліжка усіма силами. Щоб остаточно прокинутися, вмийтеся прохолодною водою (так, іноді це дуже складно).
Зробіть свою спальню приємним місцем для відпочинку
Починаючи від кольору шпалер на стінах і закінчуючи візерунком на ваших простирадлах – все це дуже важливі фактори. Як і подушка, на якій ви спите. А ще краще, якщо ви поставите своє ліжко так, що ранкове сонце буде світити вам прямо в очі, тоді ви точно не будете довго спати.
Правильний одяг для сну
Одяг повинен бути зручним. Нічні сорочки, які сповзають вранці на шию, не дуже сприяють міцному сну.
Лягайте і вставайте в один і той же час
Насправді це ключ до успіху. І важливо це робити кожного дня. Ваше тіло з часом звикне і підлаштується, але перший час доведеться потерпіти. Зате через місяць ви почнете прокидатися приблизно за 10 хвилин до дзвінка будильника. Самі!
А як же вихідні?
Тут все залежить від вас самих. Але коли ви тільки намагаєтеся прищепити собі звичку вставати раніше, краще не вибиватися з нового режиму і у вихідні дні. Коли ви вже впевнені в своїх силах, можете і побалувати себе, поспавши подовше.
Прокинулися? Пийте воду
Можна навіть поставити пляшку з водою поруч з ліжком і робити кілька ковтків відразу після пробудження. Організм втрачає за ніч багато рідини, дайте йому відновитися. І не звикайте пити багато кави. Якщо вживати її постійно, вона втрачає свою ефективність і не приносить ефекту бадьорості.
Ну добре, якщо не можете без кави, пийте
А коли прокидаєтеся, подумайте про те, яким чудовим може стати ще один день, і як ви з кожним днем стаєте кращими і кращими. А ще подумайте, що буквально через пару хвилин вас чекає гаряча ароматна чашка кави!
Додайте до будильника нагадування
Введіть невеличкий текст, який нагадає вам о 6:00 ранку, що встати потрібно саме зараз, а не через 20 хвилин або 30. Ви ж уже все це проходили, і знаєте, як складно потім буває надолужити згаяний час. Тому напишіть що-небудь на зразок: “Повір! Так буде краще.”
Приготуйте смачний сніданок
Ранок – то саме час, коли не обов’язково дотримуватися дієт, жир не відкладається на талії, адже попереду ще цілий день. Тому приготуйте що-небудь смачненьке. Те, що ви любите і від чого у вас точно підніметься настрій.
Підготуйте все з вечора
По-перше, продукти, з яких можна буде швидко приготувати той самий улюблений сніданок. По-друге, одяг, який збираєтеся надіти. Подумайте, що ще вам може бути необхідним вранці, щоб не втрачати час на пошуки.
Не користуйтеся електронними пристроями перед сном
Світло від екранів смартфонів, планшетів і комп’ютерів погано позначається на якості сну і швидкості засинання. Тому за 1-2 години до того, як лягати, Вимкніть доступ.
Почитайте
Зараз у всіх такий щільний графік, що виділити час на читання дуже важко. Але якщо за пару годин до сну вимикати всі електронні пристрої, у вас напевно знайдеться хоча б 30 хвилин на хорошу книгу.
Пишіть списки
Щоб ввечері швидше заснути, запишіть все, що вас турбує, важливі справи і плани. Щоб не перебирати без кінця в голові: “Не забудь записатися до лікаря. Захопи куртку в хімчистку. Оплати рахунок за електрику”. Просто напишіть список справ. Це не занудство, це дійсно допомагає, особливо коли справ багато.
Робіть щось приємне
Для когось -це чашка кави, для когось 5 хвилин медитації, йоги або 10-хвилинна прогулянка в парку. Що-небудь, що ви робите із задоволенням, а коли уявляєте цю дію, вам стає приємно на душі.
Відкривайте штори
Як тільки прокинулися, відкрийте штори в спальні, а може і в усіх кімнатах в квартирі. Світло допомагає розбудити ваш мозок.
Відведіть собі час, щоб прокинутися
Далеко не кожна людина здатна перебувати вранці в піднесеному настрої і відразу включатися. Займіться чимось безглуздим, поки голова поступово не прийде в порядок і не почне міркувати. Звичайно, погано, відкривши очі відразу ж залазити в соціальні мережі, можна захопитися і всюди спізнитися. Але правда в тому, що багатьом це допомагає остаточно прокинутися. Якщо ви належите до числа таких людей, не забувайте заводити будильник хвилин на 15 раніше, щоб у вас ще залишився час на збори.
Лягайте раніше спати
Постарайтеся заснути до півночі. Запевняємо вас, ви відчуєте різницю вже через пару днів, і ваш організм скаже вам “спасибі!”