Четвер, 7 грудня

У Львові семимісячній дитині зробили унікальну операцію: дівчинці видалили кісту

Як розповіли медики, маленька Ніколь з села на Тернопільщині народилася з кістою легень. Спочатку батьки про це не знали, та упродовж семи місяців кіста поступово збільшувалася й заважала розвиватися легеням. Потім утворення почало тиснути на органи та зміщати серце, ліву легеню та трахею. 

Пізніше у малечі з’явилась задишка та труднощі з диханням. Батьки звернулися до місцевого лікаря. Після огляду дитину скерували у районну лікарню. Там зробили рентген і виявили кісту. Тернопіль і врешті — львівська лікарня.

“Дівчинку привезли із серйозною патологією — кіста легень. При кожному вдихові ця кіста поступово надувалась, збільшувалась і це призвело до того, що ця напружена повітрям кіста здавлювала серце, легені, трахею, великі судини, вени. Кіста займала 2/3 легеневої тканини. Дитина була в критичному стані. На стіл ми її вже клали з сатурацією 75 і тиском 40 на 20”, — зазначив завідувач відділення хірургії дитячої лікарні Олександр Калінчук.

“Ми дивилися на той апарат, як вона дихає, які в неї показники, це ще більше страху додавало. В дитини була низька сатурація, всі легені були стиснуті кістою. Ми просто молили Бога, щоби він був на операції з нашою дитинкою, щоби все пішло на краще. Налаштовували себе на позитив”, — розповіла мама дитини Олександра.

Відтак медики видалили близько 30% від лівої легені. Операція пройшла успішно.

“У моїй практиці така гігантська кіста — вперше. Була загроза того, що легеня загине внаслідок того, що кіста тиснула на неї. Коли ми кісту видалили, ми побачили, що легеня розправилась, задихала, почала нормально функціонувати. Вдалося зберегти здорову легеню справа, легеня зліва відновилася, серце стало на місце і дитина досить швидко реабілітувалася”, — пояснив Олександр Калінчук.

Маленька, але уже така сильна Ніколь повернулася додому та добре себе почуває. Медики переконують, що дитина буде нормально розвиватися  та зможе активний жити.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.