Середа, 29 березня

Студент із Китаю захистив у Львові докторську дисертацію українською мовою

Китаєць Ше Сяньнін – випускник аспірантури. Йому -30 років. Нещодавно хлопець успішно захистив українською мовою дисертацію на здобуття ступеня доктора філософії у Львівській політехніці.

Розповів, що вивчення української мови було нелегким. Однак він таки зумів.

У навчальному закладі зазначили, що це перший такий випадок в університеті.

У Політехніці додали, до Львова Ше Сяньнін приїхав шість років тому, завершивши бакалаврат в університеті провінції Хенань. Тоді його зарахували на підготовче відділення, де хлопець вивчав українську мову.

Пізніше він вступив до магістратури на прикладну механіку, а після її завершення – до аспірантури, хоча коли їхав в Україну, то чіткого наміру залишатися тут в аспірантурі не мав.

«У моєму списку країн, де я міг навчатися, були Україна, Білорусь, Молдова, Азербайджан, Казахстан, вибрав саме Україну, тому що тут добре готують інженерів-механіків. Я знав, що в Україні дуже гарно. Дізнався, що у Львівській політехніці є хороша база з моєї спеціалізації», – пояснив Ше Сяньнін.

Відомо, що він виграв грант на навчання від Китайського стипендійного центру й отримав китайську стипендію і бюджетне місце, і стипендію у Львівській політехніці.

Тема його дисертації – «Підвищення ефективності механічного оброблення деталей з титанових сплавів на основі імітаційного моделювання процесу формоутворення».

У Китаї рекомендували Ше Сяньніну, щоб його дисертаційне дослідження було саме з такою тематикою.

Під час навчання  у Львівській політехніці Ше Сяньнін викладав китайську мову у Лінгвістично-освітньому центрі університету і розпочав співпрацю із Львівською торгово-промисловою палатою. 

Хлопець також любить досліджувати Львів: відвідав майже всі львівські музеї, театри і храми, ходить на вистави до оперного театру, захоплюється архітектурою старої частини міста. Побував і в інших українських містах.

Коли в Україні розпочалася війна, то батьки щодня наполягали, щоби Ше Сяньнін повертався додому.

«Я запевняв їх, що тут усе добре, спокійно, Політехніка працює. Щоправда, спочатку два місяці на вимогу китайської сторони виїхав до Угорщини, а потім, щойно стало можливо, без вагань повернувся до Львова. Мій друг у Китаї працює журналістом, то я розповідав йому про те, що насправді відбувається в Україні, пояснював йому, яка тут ситуація», – розповів хлопець.

Науковий керівник Ше Сяньніна професор Вадим Ступницький додав, що Ше Сяньнін від початку великої війни допомагає ЗСУ.

Як повідомили у Львівській політехніці, поки що іноземець працюватиме у політехніці, та все ж він хоче повернутися на батьківщину і працювати там викладачем.

 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.