Неділя, 3 грудня

П’ять чудес,які відбудуться, якщо робити цю просту позу без зусиль щодня!

Це золоте правило варто зробити звичкою.  Ввечері, в кінці виснажливого дня, потрібно лягти біля стіни, підняти ноги вгору і провести в такому положенні від 10 до 15 хвилин. Ніяких додаткових пристосувань, тільки твої ноги і стіна. Робити так бажано щодня.

Вправа дуже легка, доступна всім, неважливо, скільки тобі років! Я роблю так вже пару місяців, трохи розповім про результат, який дає цей простенький прийом.

У мене є схильність до набряків ніг, ноги швидко втомлюються. Підібрати зручне взуття досить складно через збільшення кісточок на ногах. Весь день я проводжу на роботі за комп’ютером і ввечері почуваюся абсолютно розбито: якщо немає можливості потренуватися або погуляти після роботи, тіло ніби чуже через тривале сидіння, відчувається тяжкість в голові і жахлива млявість.

Коли я дізналася про цю вправу, звичайно ж, виникла цікавість: як так, робити нічого не потрібно, просто собі лежиш біля стіни і насолоджуєшся терапевтичною процедурою для всього тіла? Не може бути. Виявилося, що ця елементарна поза йоги дійсно здатна на диво.

Варто провести в такому положенні хоча б 5 хвилин, як ти немов заново народжуєшся. Проходить втома, тіло оживає і підбадьорюється, голова стає ясною. Завдяки цій статичній зарядці можна ще дуже багато всього встигнути зробити ввечері, організм приходить в тонус, в ногах відчувається легкість. Я в захваті від ефекту!

Чому так корисно піднімати ноги на стіну? Протягом дня наше тіло постійно перебуває у вертикальному положенні, найшкідливіше – це сидіти. Завдяки цій доступній позі тіло прийме положення, протилежне звичному.

Переваги цієї  простої перевернутої пози великі: тіло швидко відновлюється, відпочиває, знімається напруга з хребта, йде «важкість у ногах», поліпшується кровотік, ти як би тренуєшся, поки лежиш, тому що серцю потрібно більше працювати, щоб качати кров вгору по ногах.

Профілактика варикозу

Цю позу зі спокійною душею можна назвати  найпотужнішою профілактикою варикозного розширення вен. Під час її виконання поліпшується венозний відтік, зникає припухлість ніг, йде відчуття втоми. Крім того, вона полегшує страждання тих, хто вже знає, яке нещастя мати хворі вени.

У йозі цю просту асану називають Віпаріта Карань. Вважається, що, коли людина стоїть на ногах, вона старіє, а в перевернутій позі всі процеси організму йдуть назад, і вона молодшає. Максимальна користь буде, якщо перебувати в цій позі в тиші.

Ляж на спину, стегна повинні знаходитися на відстані приблизно 30 см від стіни. Зігни коліна, помісти стопи на стіну. Простеж, щоб стегна були під прямим кутом щодо стіни.

Випрями ноги, обіприся ними об стіну всією поверхнею, коліна тримай прямими, ноги розслаб. Хто б міг подумати, що профілактика варикозу на ногах настільки проста.

Поклади під голову подушку, має бути дуже зручно. Закрий очі і глибоко дихай. Одну долоню помісти на живіт, другу – на серце.

Відчуй своє дихання, вдихай на рахунок 2, видихай на 4. Постарайся припинити внутрішній діалог, заспокой думки, слухай тільки своє дихання.

Цей пункт особливо важливий для тих, хто часто відчуває стреси на роботі, відчуває тривожність, у кого буває безсоння. Спокійне усвідомлене дихання в перевернутій позі вилікує нервову систему, подарує відчуття балансу

Якщо складно спокійно дихати і ти відволікаєшся на сторонні думки, скористайся моїм методом. Коли відчуваєш, що починаєш відволікатися, обертай очима, я вважаю за краще за годинниковою стрілкою.

Це легко зробити з закритими очима. Такий рух очних яблук допомагає повернути концентрацію і направляє тебе в свідомий стан, при якому легше контролювати дихання і те, що ти робиш.

Обертання очима також добре допомагає зібратися в звичайному житті, впоратися з роздратуванням, злістю, нетерпінням і стресом, воно має моментальну протверезну дію.

Зависни в цій асан протягом 10-15 хвилин. Акуратно відштовхнися ногами від стіни, трохи полеж, повернись на правий бік і піднімися з підлоги.

Дана поза покращує пам’ять, тому що підвищується кровопостачання мозку при її виконанні. Також відбувається стимуляція щитовидної залози та інших залоз внутрішньої секреції, тому що вони омиваються свіжою кров’ю. Як вже говорила, це найкраща профілактика варикозу вен.

При регулярному виконанні цієї пози сповільнюється старіння, розгладжуються зморшки, поліпшується зовнішній вигляд шкіри. Також помітно поліпшується травний процес!

Позу зігнутої свічки  і правда дуже приємно робити. Навіть думати про це процесі приємно, не те що виконувати: тіло повністю розслабляється і відпочиває, відчуття неймовірно прекрасні, повний релакс.

 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.
ТЕГИ: