Неділя, 2 квітня

Люди, сильні духом, ніколи не роблять цих 20 речей

Короткий список вчинків, яких уникають люди, сильні духом, і яких варто цуратися всім нам.

Я часто пишу про речі, які, як я глибоко переконаний, могли б допомогти кожному. Які варто робити всім нам, щоб домогтися щастя і успіху. 

Ми постійно щось робимо, деякі з наших вчинків заважають нам, і в підсумку замість позитивного ефекту ми отримуємо негативний. Як правило, люди, яких прийнято описувати, як «сильних духом», люди, які прагнуть досягти благополуччя якомога швидше коротким шляхом, уникають деяких речей. 

У цій статті ви знайдете короткий список з 20 вчинків, яких уникають люди, сильні духом, і яких варто цуратися всім нам:

1. Вони не живуть минулим
Сильні люди намагаються зосередити всю свою увагу на теперішньому, а також на найближчому майбутньому. Вони розуміють, що ми не в силах хоч якось вплинути на минуле, а далеке майбутнє занадто невизначене, щоб можна було б на нього орієнтуватися.

2. Вони не намагаються за всяку ціну залишитися в своїй зоні комфорту
Зона комфорту – це дуже небезпечне місце. Це темна безодня, в якій можна повністю втратити себе, якщо залишатися там занадто довго. Все життя залишатися в зоні комфорту – значить, і не жити толком.

3. Вони не дозволяють собі не дослухатися чужої думки
Лише дурні вважають себе обізнаними у всіх сферах людської діяльності. Для того і придумали мозковий штурм, щоб не видавлювати з себе ідеї, які при такому підході можуть виявитися і негідними, а, зібравши кілька людей в одному місці, ловити ті ідеї, які витають у повітрі.

І я раджу всім запам’ятати раз і назавжди: хороша ідея хороша незалежно від того, кому вона прийшла в голову найперше. Не дозволяйте вашому его здобути над вами верх, і якщо хтось хоче дати вам добру пораду, прийміть її з вдячністю.

4. Вони не прагнуть уникати змін
Те, що сильні духом розуміють, а слабкі духом – ні, так це те, що зміни неминучі. Намагатися уникнути неминучого – безглуздо і нерозумно. Саме тому безглуздо намагатися уникнути змін, і відсторонитися від них – ви лише даремно витратите час і сили.

5. Вони не намагаються закрити свій розум для нових ідей і знань
Ні я, ні ви, і ніхто інший не може знати все. Навіть ті знання, в яких ви впевнені на всі сто відсотків, можуть виявитися ще щирими. Якщо ви тримаєте свій розум закритим – ви своїми руками позбавляєте себе можливості дізнатися щось нове. В ту мить, коли ви остаточно перестаєте вчитися чомусь новому, ви перестаєте жити.

6. Вони не дозволяють іншим людям приймати рішення за них
Ви самі повинні приймати власні рішення, так само як і нести за них відповідальність – ви не можете дозволити іншим людям приймати їх за вас. Так, я розумію, що ідея перекласти відповідальність на когось іншого спершу здається спокусливою, але в підсумку ви лише відтягуєте неминуче – наслідки ваших вчинків відчуєте на собі саме ви, хто б не брав за вас рішення. І якщо у вас недостатньо сміливості, щоб ризикнути помилитися, у вас недостатньо її і для того, щоб в результаті досягти успіху.

7. Вони не заздрять чужим успіхам
Коли інші люди досягають успіху, вам варто цьому радіти. Адже якщо у них вийшло, у вас теж вийде. Обов’язково. І чужий успіх жодним чином не зменшує ваші шанси на успіх – не сьогодні, так завтра. Не заздріть чужому успіху. Нехай краще він мотивує вас на те, щоб продовжувати йти вперед.

8. Вони не вважають, що у них нічого не вийде
Наші думки керують нашою перспективою, а від нашої перспективи в підсумку залежить, чого ми можемо досягти. Сильні духом розуміють це, і використовують це собі на користь. Звичайно, навіть при такому підході ваші починання можуть закінчитися невдачею, але якщо у вас є хоч якісь шанси на успіх, чому б вам не ризикнути?

9. Вони не шкодують себе
У житті всяке трапляється. Часом воно буває дуже нелегким. Люди страждають, люди вмирають … Загалом, ніхто з нас не може очікувати, що його життя завжди буде радісним і безтурботним. Ви будете оступатися і падати знову і знову. Питання лише в тому, чи достатньо ви сильні, щоб продовжувати знову вставати на ноги?

10. Вони не зациклюються на своїх недоліках
Так, всім нам корисно пам’ятати про власні недоліки, хоча б для того, щоб намагатися від них позбутися. Однак, якщо ви дійсно хочете добитися успіху, намагайтеся не зациклюватися на своїх недоліках, а пускати в справу ваші сильні сторони. Якщо ви однаково хороші або погані у всьому, вам ніколи не зайти так далеко, як вам хочеться. Однак, якщо ви вчасно візьметеся за ваші сильні сторони, і зробите їх ще кращими, ймовірність вашого успіху неабияк зросте.

11. Вони не намагаються подобатися всім підряд
Добре виконана робота завжди залишається добре виконаною роботою, і неважливо, хто оцінює кінцевий продукт. Ви не можете сподобатися всім підряд, але ви завжди можете виконати свою роботу на совість.

12. Вони не записують собі як провину те, що їм не під силу
Сильні духом люди знають, що вони можуть контролювати, розуміють, що не цілком підвладне їх контролю, і не звинувачують себе за те, що їм абсолютно непідвладне.

13. Вони не виявляють нетерплячості
Терпіння – це не просто чеснота, це, образно висловлюючись, король чеснот. Більшість людей зазнають невдачі не тому, що вони недостатньо гарні, або нездатні на перемогу або успіх. Вони зазнають невдачі тому, що вони занадто нетерплячі, і опускають руки, так і не дочекавшись свого зоряного часу.

14. Вони уникають непорозуміння
Найважливіше для успішної діяльності будь-якої системи або організації – успішний зв’язок між усіма її складовими. Правда, коли справа стосується окремих людей, все набагато ускладнюється. Просто передати інформацію іншій людині недостатньо – якщо ця людина невірно вас зрозуміє, вона передасть далі перекручену інформацію, цілком можливо, здатну вам нашкодити. Сильні духом люди завжди намагаються, щоб їх правильно розуміли, і досить терплячі, щоб розбиратися з неминучими непорозуміння.

15. Вони не вважають, що всі навколо їм зобов’язані
Пам’ятайте – вам ніхто нічого не винен просто так. Ви живі? Ось і чудово, решта залежить тільки від вас. Життя вам нічим не зобов’язане. Та й інші люди – теж. Якщо ви чогось хочете … що ж, тепер у вас є мета.  Йдіть до неї. Такий вже цей світ. І безкоштовних сніданків в ньому не буває.

16. Вони не повторюють власних помилок
Якщо ви робите помилку – це, в загальному, нормально. Якщо ви її повторюєте – це вже не зовсім нормально. Якщо ж ви робите ту ж помилку в третій раз … може, вам пора зав’язувати з алкоголем і наркотиками? Ні я серйозно. Якщо ви повторюєте одну і ту ж помилку щоразу, ви або дурні, або п’яні, або під кайфом.

17. Вони не піддаються своїм страхам
Часом цей світ буває дуже страшним місцем. Але якщо ми придивимося до наших страхів … так, деякі з них цілком виправдані, але більша їх частина абсолютно нелогічна. Так що якщо ви знаєте, що дуже хочете ризикнути заради чогось, зробіть це. І якщо вам страшно, постарайтеся зрозуміти, що раз ви так боїтеся невдачі, значить, вибрана вами мета дійсно для вас важлива.

18. Вони не діють, що не обдумавши  наслідків власних вчинків
Сильні духом знають, що перше, ніж діяти, потрібно постаратися зрозуміти, до яких наслідків в цій ситуації призведе той чи інший вчинок. Якщо у вас є час все продумати, прорахувати і прикрити шляхи до відступу – так і ви робіть. А якщо ви цього не робите навіть при наявності вільного часу – то ви просто ліниві.

19. Вони не відмовляються від допомоги
Ви не Супермен, ви не можете зробити все самі. І навіть якщо ви можете, чи варто це робити? Якщо вам пропонують безкорисливу допомогу, чому б її не прийняти? Спілкуйтеся з іншими людьми. Вислухайте їх ідеї, і дивіться, як вони працюють. Хтозна, чи не вдасться вам чогось навчитися? А може, і вам вдасться навчити їх парі-трійці речей. В кінці-кінців, де б ми були, якби не допомагали один одному?

20. Вони не здаються
Це, мабуть, наша найбільша слабкість – те, що ми здаємося часто тоді, коли до заповітної перемоги залишається зовсім небагато. Сильні духом ніколи не відступаються від того, що дійсно для них важливо. Вони намагаються займатися лише дійсно важливими речами, відставляючи в сторону те, що насправді не так вже й важливо. І взявшись за щось, вони доводять цю справу до кінця. Завжди. І ніяких винятків.

Paul Hudson
20 Things That Mentally Strong People Don’t Do 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.
ТЕГИ: