Неділя, 4 червня

Зеленський за три дні відвідав чотири європейські країни

Протягом 13-15 травня Володимир Зеленський здійснив велике турне країнами Європи. Він відвідав Італію, Ватикан, Німеччину, Францію, а також поговорив телефоном з президентом Південно-Африканської Республіки.

Найперше Зеленський побував у Італії, де мав зустрічі з президентом та прем’єр-міністром. «Є хороші речі, які зробимо разом для захисту неба. Є хороші речі, які зробимо разом для захисту на землі. Домовилися про зброю та ППО», — написав український президент про підсумки візиту до Італії. Також Володимира Зеленського тепло привітала українська діаспора.

Володимир Зеленський мав зустріч з Папою Римським Франциском, «і це була розмова, яка справді може вплинути на історію, справді може допомогти зупинити зло агресії.
Я розказав про злочини, які скоїли російські окупанти проти наших людей, про депортацію українських дітей. Невідома навіть точна кількість, скількох дітей Росія вкрала з України й ховає від рідних, від України десь там на чужині. Попросив Його Святість допомогти повернути наших дітей додому, в Україну. Розказав і про інші пункти нашої формули миру, окрім повернення всіх депортованих і полонених», — написав Зеленський у Телеграмі.

Перебуваючи в Італії, Володимир Зеленський устиг зателефонувати до президента ПАР. Він закликав його долучитися разом з іншими країнами світу, всіх континентів, Африки до спільної роботи для реалізації нашої формули миру.
13 травня Німеччина анонсувала масштабний проект військової допомоги для України на 2,7 млрд. євро. А вже 14 травня Зеленський відвідав Берлін, зустрівся з президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром і канцлером Олафом Шольцом. Володимир Зеленський повідомив, що його закордонні візити, серед іншого, присвячені створенню коаліції країн-партнерів, у межах якої нашій державі будуть надані винищувачі західного зразка. Про це він заявив під час спілкування з представниками ЗМІ за результатами переговорів із Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом у Берліні. Також він відвідав військову базу в Аахені, де проходять навчання українські військові. У цьому місті Президенту України вручили Міжнародну премію імені Карла Великого, яку присуджено українському народові за внесок у зміцнення європейської єдності та захист свободи на Європейському континенті.

15 травня, Володимир Зеленський перебуває у Парижі, де вже відбулась зустріч з Еммануелем Макроном. 

Як ми повідомляли раніше, Зеленський під час перебування у Німеччині  загубив телефон. 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.