Вівторок, 31 січня

Зарізав ветерана АТО: чому Анатолій Чивіков не вважає себе винним

15 років за ґратами загрожує Анатолію Чивікову – чоловіку, що літнього вечора, просто в центрі Києва вбив ветерана АТО Сергія Олійника.

Винним себе вбивця – не визнає. Захисники Чивікова стверджують – нападу передували певні обставини. Олійник заступився за сина, який грав на вуличному піаніно. У відповідь – отримав ніж у серце. Репортаж із зали суду.

Сергій Олійник в 2015-му році пішов служити до зони АТО добровольцем. Був начальником розвідки 1-го батальйону 54-ї механізованої бригади. Проте, загинув не в зоні бойових дій, а в мирному Києві.

Ветеран АТО Сергій Олійник помер від крововтрати та больового шоку. Зловмисник ушкодив ліву легеню та серце – це дані судово-медичної експертизи, яку зачитує разом з актом обвинувачення прокурор. Анатолій Чивіков двічі вдарив ножем Сергія Олійника, але винним себе не визнає. Про це він скаже вже після оголошення обвинувального акта.

“Мій підзахисний не визнає своєї вини. Оскільки ми вважаємо, що досудове розслідування було проведено поверхово, не встановлені фактичні обставини вказаного кримінального провадження”, – зазначає адвокат Ян Войніканіс-Мирський.

Свідками зухвалого вбивства – просто в історичному центрі столиці – стали чимало людей. Син Сергія Олійника – музикант. Він часто грає класичні твори на вулицях Києва. В той вечір хотів грати на вуличному фортепіано неподалік Золотих воріт. П’яний чоловік почав чіплятися до піаніста. Тоді в конфлікт втрутився батько і, начебто, вдалося все залагодити. Агресивний незнайомець пішов, але згодом повернувся. Із ножем.

“Коли він убив, він переховувався. Він побіг на дах, переховувався там. Це ще одна обтяжуюча обставина. Крім того, що він був п’яний, що він пішов за ножем, він прийшов і вставив його в серце мого батька. І втік, і переховувався. У мене постійно ця картинка в голові. Я постійно про це думаю”, – розповідає син Сергія Ярослав Олійник.

Підтримати родину і цього разу до зали суду прийшли – і близькі, і зовсім незнайомі люди. Здебільшого – бойові побратими Сергія Олійника. Всі вони вимагають максимального покарання для вбивці – 15 років за ґратами. “Я взагалі не можу зрозуміти, як людина, яка всадила ножа в серце, на очах у всіх… Що він може пред’явити на свій захист? У мене не вкладається це в голові”, – дивується волонтер Людмила Кравцова.

Після оголошення обвинувачення суд мав перейти до допиту сина загиблого. Втім, через те, що немає третього адвоката – захист обвинуваченого попросив перенести засідання. Наступне засідання суддя призначила на 12 січня. А вже за два дні – 14-го січня – завершиться термін тримання під вартою Анатолія Чивікова.

Юлія Божко, Євген Ткаченко, “5 канал”

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.