Понеділок, 29 травня

З 23 червня буде єдиний реєстр зброї

МВС планує створити єдиний реєстр зброї, який почне працювати з 23 червня цього року — про це заявив новий міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко — повідомляє прес-служба відомства https://mvs.gov.ua/.

«Перші кроки, які ми зараз робимо – це розробка єдиного державного реєстру зброї, щоб була можливість обмінюватися даними в електронному вигляді з суб’єктами господарювання і з іншими правоохоронними структурами», – наголосив очільник МВС, при цьому повідомивши, що запустити єдиний реєстр зброї МВС планує рівно через три місяці – 23 червня 2023 року.

Основним при цьому є безпековий фактор, який буде обговорюватись з громадськістю, експертами та народними депутатами. Він додав, що вся зброя, яка легально була видана громадянам на початку повномасштабного вторгнення, в т.ч. підрозділами Національної поліції, перебуває на обліку в єдиній базі. «І ми не бачимо зараз проблем щодо контролю за її використанням», – підкреслив Міністр.

Відповідати за обіг зброї після прийняття відповідного законопроєкту буде на МВС на Національній поліції.

В Україні, станом на 1 жовтня 2021 року, зареєстровано більше 707 тисяч власників вогнепальної зброї, які мають у особистому користуванні понад 790 тисяч одиниць мисливської гладкоствольної зброї і понад 170 тисяч мисливської нарізної і комбінованої зброї, однак протягом війни кількість власників зброї та самої зброї вочевидь суттєво змінилась.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.