Середа, 31 травня

Юрист розповів про законність єдиного реєстру зброї, який запроважує МВС

Плани МВС створити до 23 червня цього року єдиний реєстр зброї не зовсім відповідають закону — пояснив у коментарі нашому кореспондентові юрист Української асоціації власників зброї Віталій Коломієць.

“Конституція України визначає, що функції державних інституцій визначаються Законом, однак при цьому немає закону про МВС, а є Закон про поліцію. Тому МВС — це напівлегальна державна інституція, яка сама визначає свої потреби та структуру. Крім того у нас є профільний Закон про державні реєстри, де зазначено, що якщо реєстр стосується прав громадян, то його функціонування повинно передбачатись Законом” — зазначив юрист. Якщо ми говоримо про єдиний реєстр зброї, то він мав би визначатись відповідним законом, а в ідеалі Законом про цивільну зброю та боєприпаси — пояснив Віталій Коломієць. Натомість ми маємо відомчий реєстр до якого є багато запитань.

Кількість зброї, яка є на руках у громадян від початку повномасштабних бойових дії суттєво зросла. Особливо її кількість збільшилась протягом березня-квітня минулого року, коли скуповували всю зброю, яка була у магазинах. До цього додалась значна кількість нагородної зброї, яку активно роздавали у надії, що люди будуть себе захищати від агресорів — розповів Віталій Коломієць.

Як ми повідомляли раніше https://topkyiv.info/news/z-23-chervnya-bude-yedynyj-reyestr-zbroyi, з 23 червня має запрацювати єдиний реєстр зброї МВС.

Відомо, що до початку активних бойових дій в Україні було зареєстровано понад 707 тисяч власників вогнепальної зброї, які мають в особистому користуванні більше ніж 790 тисяч одиниць мисливської гладкоствольної зброї, і більш як 170 тисяч мисливської нарізної та комбінованої зброї.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.