Понеділок, 29 травня

Які країни заборонили експорт українського зерна та чому

Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Болгарія – всі ці країни вже долучились, або планують найближчим часом долучитись до бойкоту експорту українського зерна – повідомляє https://www.unian.ua/ За словами міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського, сьогодні, 17 квітня 2023 р. ці держави мали б почати переговори з цього питання. Причому йдеться не тільки поро безпосередній експорт до цих країн, а й навіть транзит української продукції.

Потреба у експорті українського зерна через ці країни виникла після того, як були заблоковані традиційні морські шляхи експорту. Як передає “Укрінформ”, Сольський раніше повідомляв, що з України до Польщі щомісяця постачалося від 500 тис. до 700 тис. тонн різної сільськогосподарської продукції, зокрема зерно, олія, цукор, яйця, м’ясо та інші продукти.

Проте значна частина цього обсягу йде транзитом до інших країн, зазначив міністр. За словами Сольського, близько 150-200 тис. тонн української сільськогосподарської продукції продавали безпосередньо у Польщі.

У сусідніх з Україною країнах, зокрема в Польщі, фермери почали скаржитися на те, що значна частина зерна осідає на внутрішньому ринку, що призводить до демпінгу цін та неможливості реалізувати власне зерно. Як результат, у цих країнах почалися масові акції протесту фермерів, які стверджують, що їхня продукція не витрумує конкуренції з українською – польські компанії замість реекспориту почали скуповувати українське зерно. Пізніше в Мінагрополітики заявили, що Україна і Польща знайшли рішення проблеми із зерном – Україна тимчасово припинить експорт чотирьох зернових культур в Польщу, але збережеться можливість транзиту в треті країни. 

Як ми повідомляли раніше, росія знову заблокувала експорт українського зерна через Чорне море https://topkyiv.info/news/ukrayina/rosiya-znovu-zablokuvala-inspekcziyu-suden-z-ukrayinskym-zernom-u-bosfori

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.