Субота, 2 грудня

Видалили середню частину кінцівки, а нижню перевернули та пришили навпаки: у Львові зробили унікальну операцію пацієнтці із раком кісток (ФОТО)

Надскладне втручання здійснили хірурги із Івано-Франківська, Львова та Києва на базі Дитячої Лікарні Святого Миколая.
Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.
Щоб зберегти функціональність ноги дівчині із онкологією, медики вирішили зробити їй ротаційну пластику.
Отож, хірурги видалили середню частину кінцівки, а нижню перевернули на 180 градусів і пришили задом наперед.
Про рак кісток Юля із Івано-Франківська дізналась за день до свого 18-річчя. Вона вдарилася ногою, звернулася до лікарів і після ретельного обстеження почула діагноз: остеосаркома 2B стадії. Дівчину почали лікувати місцеві онкологи Івано-Франківської дитячої обласної клінічної лікарні. Їй призначили шість сеансів хіміотерапії, однак вони не допомогли. Хвороба прогресувала і могла вбити юну дівчину.
Поширення агресивної пухлини можна було зупинити лише в один спосіб — терміново видалити уражену стегнову кістку. Та рак уже поширився і на колінний суглоб, тож йшося про ампутацію ноги на високому рівні.
 
Тому після декількох консиліумів хірурги вирішили зробити рідкісну для Україну операцію — ротаційну пластику. Це хірургічне втручання у дітей, яким через рак кісток видаляють частину ноги разом із коліном. А нижню частину кінцівки разом зі стопою повертають на 180 градусів і пришивають до стегнової кістки — задом наперед. Тоді стопа виконує роль коліна, що дозволяє згодом встановити функціональний протез і, наскільки це можливо, зберегти чутливість та рухливість кінцівки.
Відтак спершу хірурги видалили уражені саркомою кістки: це частина стегна, гомілки та колінний суглоб. У режимі реального часу під час операції спеціалісти обстежили у лабораторії тканини на злоякісність, аби бути певними, що видаляють всю пухлину — без залишку та з достатнім відступом.
 
Наступний етап операції — ротаційна пластика. Команда з’єднала дві кістки різних діаметрів — стегнової та великогомілкової, яку розвернули на 180 градусів — п’яткою вперед. Після цього наклали гіпс та зафіксували металевою пластиною.
 
Рідкісна для України операція була успішною.
Як розповіли медики, Юля вже повернулася до Івано-Франківська й продовжує хіміотерапію та боротьбу із хворобою. Коли ж нога остаточно загоїться, і дівчина трохи відновиться, вона зможе займатися із фізичним терапевтом та розробляти ногу.
 
Потім Юлі зроблять протезування. Функцію видаленого колінного суглоба виконуватиме стопа, і так дівчина зможе отримати функціональний протез і знову почати ходити.
Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.