Середа, 31 травня

«Вибухи в Москві – провокація спецслужб рф: кремль готує удар по українських центрах прийняття рішень» – військовий аналітик

Атака невідомими дронами 3 травня по московському кремлю досі викликає чимало запитань, головне з яких – кому це було потрібно? І чи не є це спеоперацією російських спецслужб? Адже Москва має намір використати цю ситуацію як для своєї пропаганди, так, можливо, і для дзеркальних ударів “у відповідь” по українських центрах прийняття рішень. Оливи у вогонь підлила дивна заява прес-секретаря путіна Дмитра Пєскова, що очільник рф нібито постійно перебуває в кремлі.

Ситуацію https://topkyiv.info/ зʼясували з військовим аналітиком Дмитром Снєгирьовим, який звернув увагу, що ані про графік пересування путіна, ані про режим його охорони, а тим більше про місця його перебування невідомо майже нікому, окрім обмеженого кола осіб. Відповідно, подібні заяви речника про те, що путін, мовляв, ночує у кремлі, мали б викликати запитання.

По-друге, путін використовує у якості місць постійного перебування бункери, які можуть витримати прямий ядерний удар. Тож думка, що на нього готувався замах за допомогою БПЛА, викликає посмішку.

По-третє, треба звернути увагу на те, що путін мінімізував доступ до свого фізичного тіла, тож до нього можуть наблизитися лише окремі особи (не більше 5-6).

Також Дмитро Снєгирьов звернув увагу, що в українських ЗМІ промайнула інформація, що ГУР Міноборони України нібито намагалося ліквідувати російського диктатора за допомогою БПЛА, який був оснащений аж 17 кг вибухівки. Політолог Юрій Романенко звернув увагу на падіння дрона у підмосковному індустріальному парку «Руднєво» — його планував відвідати володимир путін. Це змусило змінити графік роботи путіна, а Песков заявив, що Путін працює у кремлі. «Однак враховуючи схибленість диктатора на власній безпеці, це може мати серйозні наслідки» — зазначив політолог Юрій Романенко.

Таким чином, на основі інтерв’ю політолога Юрія Романенка, виникла передумова до створення версії про «український слід» — зазначив Дмитро Снєгирьов.

І хоча Червону площу ще з кінця квітня було закрито для відвідувачів, однак зйомка влучання дрона була зроблена саме з її території. При цьому дрон демонструє дуже точне влучання, навіть попри те, що був заглушений GPS-сигнал. Також ще у січні на дахах будинків були встановлені зенітні комплекси “Панцир-С1”, розроблені для боротьби з безпілотниками.

Таким чином те, що відбулося у кремлі, являє собою імітацію удару, яку росія використає як своєрідний casus belli. Тобто привід для нанесення “дзеркальної відповіді” по українській території. Причому мова іде про можливість завдання ударів по так званих центрах прийняття рішень.

Підтвердженням цього є заява Пєскова, що Москва розглядає найрізноманітніші варіанти відповіді на українську атаку на кремль. “Мова може йти тільки про продумані і такі, що відповідають інтересам країни, кроки”, – зауважив він.

Він також додав, що за так званою “атакою України на кремль” нібито стоять США. Заяви Києва про непричетність до удару по кремлю пєсков назвав “абсолютно сміховинними”.

Примітна реакція держсекретаря США Ентоні Блінкена на твердження російських офіційних осіб щодо нібито атаки безпілотника на кремль. “Я сприймав би все, що виходить з кремля, з дуже великою обережністю”, – сказав держсекретар.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.