Вівторок, 28 березня

В’ятрович про те, чи допоможе перейменування росії українській перемозі

“Хотів би застерегти від завищених очікувань тих, хто ініціює перейменування росії на московщину” — зазначив у розмові з нашим журналістом народний депутат та історик Володимир В’ятрович. “Треба розуміти, чого ми хочемо досягти цим перейменуванням. Дехто вважає, що таким чином ми повернемо собі давньоруську спадщину, дехто — що таким чином почнеться розвал самої росії, ще дехто трактує це, як перший крок до повернення нашої історичної назви — Русь” — зазначив Володимир В’ятрович, який був ініціатором декомунізації українських топонімів.

Однак навіть якщо таке перейменування відбудеться, то воно не вийде за межі України — держави здебільшого орієнтуються на самоназву, яку вживає та чи інша країна. Тому ідеально, коли росія сама виступить з такою ініціативою. Або ж слід дочекатись розпаду росії, і тоді одна з її частин може взяти собі цю назву.

Володимир В’ятрович також пояснив, що назва росія є грецьким варіантом слова Русь, цю назву на московщині почали вживати задовго до Петра І, ще у 15 столітті.

Щодо самої процедури перейменування, то реєстр назв іноземних держав веде Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру. Саме вона і приймає такі рішення.

Як ми повідомляли раніше Володимир Зеленський доручив прем’єр-міністру Денису Шмигалю опрацювати питання офіційного перейменування росії на московію. Це він зробив у відповідь на петицію, яка нещодавно набрала необхідний мінімум голосів, щоб вимагати відповіді від Президента України.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.