Неділя, 2 квітня

Володимира пуйла може судити Міжнародний кримінальний суд. Якщо його видасть росія

Дві справи про військові злочини, вчинені росією під час війни проти України, має намір відкрити Міжнародний кримінальний суд. Окрім того він буде вимагати видачі ордерів на арешт кількох людей — повідомляє https://www.slovoidilo.ua/ з посиланням на The New York Times.
Поки не зовсім зрозуміло, про кого конкретно йдеться, однак на думку деяких міжнародних експертів, мова може йти про володмира путіна. Справа у тому, що Міжнародний суд не визнає імунітету глави держави, коли йдеться про розслідування таких справ. Однак ймовірність того, що пуйло все ж опиниться на лаві підсудних невелика, оскільки суд не розглядає справи заочно, а ймовірність того, що чинна влада видасть пуйла чи інших чиновників невелика.
Перша справа, яку мають намір відкрити у Міжнародному кримінальному суді, стосується викрадення українських дітей. Йдеться про програму депортації дітей до росії, яку відкрили у цій країні. Її існування росія визнає, хоча й видає як “гуманітарну місію” із захисту осиротілих та покинутих дітей.
Друга справа стосується безперервних атак росії на цивільну інфраструктуру України, включно з системами водо- та газопостачання та електростанцій.
Якщо справи будуть відкриті, то це будуть перші міжнародні звинувачення на адресу росії від початку широкомасштабної агресії.
Міжнародний кримінальний суд існує з 2002 року у місті Гаага (Нідерланди). До його компетенції входить переслідування осіб, які чинили геноцид, воєнні злочини та злочини проти людяності.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.