Понеділок, 29 травня

Володимир Зеленський пропонує ВРУ встановити в Україні 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Сьогодні, 8 травня президент України подав до ВРУ законопроект, яким пропонується встановити 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років – про це повідомив Володимир Зеленський у своєму зверненні з нагоди сьогоднішньої пам’ятної дати https://www.president.gov.ua/news/zvernennya-prezidenta-ukrayini-z-nagodi-dnya-pamyati-ta-pere-82761

«Ми ніколи не забудемо внесок українського народу в перемогу над нацизмом. І нікому не дамо стерти роль українців у цій перемозі, наших людей, того покоління, про яке бережемо пам’ять майже в кожній нашій родині.

Ми не дозволимо присвоїти спільну перемогу народів антигітлерівської коаліції й не дамо брехати, ніби перемога могла відбутись і без участі якоїсь країни чи народу.

Зло ми знищували разом! Так само, як разом протистоїмо зараз аналогічному злу.» — зазначив Володимир Зеленський у своєму зверненні.

Також він наголосив, що з 1939 до 1945 року, на полях Другої світової війни загинуло 8 млн. українців: «Роки окупації та звірств, кровопролитних боїв, бомбардувань, блокад і масових страт, Голокосту. Усього зла, яке нацизм приніс світу, приніс на нашу землю».

Він наголосив, що саме цю дату вшановує більшість народів світу, адже 8 травня 1945 року набрав чинності акт про беззастережну капітуляцію Вермахту.

Звернення Володимира Зеленського дивитись тут:

https://www.youtube.com/watch?v=yzxJGn53Qa4

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.