Понеділок, 29 травня

Володимир Зеленський отримав два ордени від уряду Ічкерії в екзилі

Президент України Володимир Зеленський отримав раніше присуджені йому нагороди: орден «Честь Нації» (Qoman Sij) та орден імені Джохара Дудаєва. Ці нагороди від уряду Ічкерії в екзилі передав його начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов – повідомляє https://www.radiosvoboda.org/  з посиланням на Офіс президента.

«Главу Української держави відзначено за видатні заслуги й самовіддані дії заради свободи та демократії в усьому світі та за особисті заслуги перед чеченським народом», – йдеться в повідомленні аміністрації голови держави.

Що важливо – про самі нагороди голова екзильного уряду Ічкерії Ахмед Закаєв повідомив ще у листопаді 2022 року, однак лише тепер з’илась можливість їх передати Володимиру Зеленському.

Найвищі державні нагороди уряду Чеченської Республіки Ічкерія у вигнанні – орден «Честь Нації» та орден імені Джохара Дудаєва, які отримав президент України Володимир Зеленський. Київ, 12 квітня 2023 року

Кавалерів «Ордена Дудаєва» наразі лише четверо: до Зеленського цієї нагороди були удостоєні чеченські політики Аслан Масхадов і Зелімхан Яндарбієв і литовський державний діяч Вітаутас Ландсберґіс.

Верховна Рада 18 жовтня 2022 року визнала Ічкерію тимчасово окупованою Росією. Відповідну заяву підтримали 287 народних депутатів.

За інформацією голови уряду Чеченської республіки Ічкерія у вигнанні Ахмеда Закаєва у складі ЗСУ воює 5 чеченських батальйонів.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.