Субота, 23 вересня

Внаслідок підриву Каховської ГЕС зросли світові ціни на зерно

«Підрив Каховської ГЕС окупантами мав кілька цілей, одна з них – вибити Україну із світового аграрного ринку. Наслідком цього стало одномоментне зростання світових цін на зерно на 3%». Про це заявив в інтерв’ю нашому виданню економічний експерт Віктор Гальчинський.

Він пояснив, що водою були затоплені зернові термінали, знищено запаси зерна. Ці землі були вже виключені із сільськогосподарського обігу та замінування. Тепер до цього додалась проблема замулення. Тож на їх відновлення підуть роки, якщо не десятиліття, зазначив Віктор Гальчинський. При цьому проблема буде не лише із зерновими, а й з баштанними культурами. «Про херсонські кавуни можна забути надовго», — зазначив експерт.

Другий блок проблем, які виникли внаслідок підриву дамби ГЕС, то екологія. Враховуючи розміри водосховища, мова може йти про кліматичні зміни.

Також суттєвими є проблеми водопостачання територій, які залежать від Каховського водосховища. Саме тому після нашої перемоги буде відновлено водосховище, що дозволить відновити водопостачання. Що ж до впливу ГЕС на енергетику, то він не такий великий через малу потужність станції. Крім того, вона припинила свою роботу через окупацію. «Каховська ГЕС відновленню не підлягає, однак на її місці збудують нову станцію, за сучасними технологіями», — зазначив Віктор Гальчинський.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.