Понеділок, 29 травня

Влада має продемонструвати максимум витримки у конфлікті навколо УПЦ МП – соціальний психолог

«Влада мала продемонструвати зараз максимум витримки, навіть взяти інформаційну паузу, не замовчуючи конфлікт, а говорячи максимально сухо та мовою юридичних фактів» — так прокоментував в інтерв’ю нашому виданню перебіг конфлікту навколо УПЦ МП соціальний психолог, доктор психологічних наук Вадим Васютинський.

Його здивування, як психолога, викликає той факт, що тривалий час влада фактично не займалась вирішенням цієї проблеми, навіть сприяла у багатьох питаннях УПЦ МП. І раптом все помінялось – від вседозволеності для УПЦ МП, все спалахнуло – раптом виявилось що терміново необхідно вирішити питання з Києво-Печерскою лаврою, з активним висвітленням цього процесу у ЗМІ. Водночас Вадим Васютинський вважає, що не правильним є рішення, коли почали раптово компроментувати ченців Києво-Печерської лаври. «Митрополит Павло та інші єрархи справді наговорили багато зайвого, однак їх можна було просто викликати на профілактичну бесіду в СБУ, порушити кримінальну справу» — зазначив Вадим Васютинський.

За словами психолога, такі радикальні дії багатьом подобаються, однак проблема полягає у мільйонах вірних УПЦ МП. При цьому він сумнівається, що будуть активні виступи на захист церковних єрархів, однак незадоволення серед них буде. При цьому Вадим Васютинський вважає, що Києво-Печерська лавра має бути передана українській церкві.

Також наслідком такого соціального збурення стали і події у Хмельницькому, оскільки військовий, який прийшов у храм висловити своє незадоволення, на думку Вадима Васютинського, повівся неадекватно – у нього були й інші можливості висловити свою позицію. Однак у відповідь отримав так само неадекватну відповідь священиків цієї церкви, які спробували силою виштовхати його з церкви. «Є групи людей, які в таких ситуаціях піддаються емоційним зривам» — зазначив Вадим Васютинський в інтерв’ю

Як ми повідомляли раніше https://topkyiv.info/news/pczu-pryznachyla-novogo-namisnyka-kyyevo-pecherskoyi-lavry-yakomu-upcz-mp-zaboronylo-svyashhenosluzhyty ПЦУ призначила виконувачем обов’язків намісника Лаври архімандрнита Авраамія (Лотоша), який донедавна був монахом Києво-Печерської лаври.

29 березня завершився термін безкоштовної оренди приміщень нижньої частини Києво-Печерської лаври. Цього дня вони провели Богослужіння, яке мало стати останнім, яке ця номінація здійснює на території Лаври. А 31 грудня 2022 року — оренда Успенського та Трапезного соборів (верхня Лавра). Таким чином всі приміщення Києво-Печерської лаври мали повернутись у розпорядження власника — держави. Як ми повідомляли раніше, https://topkyiv.info/news/pczu-stvoryla-monastyr-u-pochayevi Синод ПЦУ підтримав позицію Блаженнішого Митрополита Єпіфанія у його зверненні до братії Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври до єднання  в лоні Помісної ПЦУ на канонічних засадах. Синод вважає, що чернече життя у Києво-Печерській лаврі не повинно припинятись, також важливою є неперервність звершення богослужінь у Лаврі. Саме тому Синод ПЦУ звертається до держави з проханням надати для чернечого життя, богослужбової та іншої релігійної діяльності релігійної організації «Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра (чоловічий монастир) Української Православної Церкви (Православної Церкви України)» приміщення на території комплексу Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

В Україні до сьогодні діяло три православні лаври, всі вони досі перебували у користуванні УПЦ МП. 29 березня, є останнім днем, коли ця церква може користуватись приміщеннями Києво-Печерської лаври.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.