Четвер, 7 грудня

Від початку повномасштабної війни з України втекли понад 20 тисяч чоловіків, – ДПСУ

За час повномасштабного вторгнення рф в Україну, 19 740 чоловіків нелегально перетнули кордони Румунії, Молдови, Угорщини, Словаччини та Польщі, щоб уникнути мобілізації.

Вони  намагалися перетнути кордон, зокрема, пішки або вплав.

Про це пише BBC.

“Майже 20 000 чоловіків втекли з України з початку війни, щоб уникнути призову до армії. Деякі перепливали небезпечні річки, щоб покинути країну. Інші просто йшли вночі”, – йдеться у матеріалі журналістів.

Відтак десятки чоловіків виїжджали щодня, незважаючи на закон.

Відомо, що ще 21 113 чоловіків таки затримали під час нелегального перетину кордону.

Тим часом представник президента у Верховній Раді, “слуга народу” Федір Веніславський наголосив, що кількість чоловіків, які виїхали або намагалися виїхати, “не має жодного впливу на бойові дії”.

“Я переконаний, що стійкість і готовність українців захищати свою незалежність, суверенітет і свободу становить 95-99%. Тих, хто намагається уникнути мобілізації, майже  1-5%. Вони точно не є критично важливими для оборони України”, – пояснив він, додавши, що радикально збільшувати кількість тих, хто підлягає мобілізації, не планують.

Він зауважив, що загроза, яку становлять фальшиві документи – і труднощ у  деяких випадках з отриманням справжніх документів, які серйозно сприймають прикордонники, – має бути викорінена упродовж наступних одного-двох років за допомогою нової цифрової системи. 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.