п`ятниця, 1 грудня

В Україні затримали високопоставленого суддю з рекордним хабарем

2,7 млн. $ — саме такий хабар начебто отримав голова Верховного суду України Всеволод Князев. З них 400 000 $ міченими купюрами знайшли у нього вдома. Співробітники НАБУ затримали голову ВСУ Всеволода Князева – повідомляє https://suspilne.media/ з посиланням на брифінг НАБУ. “Викриття, яке ми зробили — це найбільш резонансна справа за період діяльності НАБУ та САП, найбільше викриття найвищої посадової особи в судовій гілці влади”, — сказав директор НАБУ Семен Кривонос.

За його словами  йдеться про контакти власника групи “Фінанси та кредит” бізнесмена Костянтина Жеваго з одним із власників адвокатського об’єднання яким користувалися для прикриття злочинної діяльності.

Йшлося про домовленість щодо неправомірної вигоди на користь високопосадовців суду “за ухвалення потрібного для цього підприємця рішення”, розповів керівник НАБУ.

“За кілька днів після встановлення контакту 15 березня мало відбутись засідання по даній справі, предметом якого було обговорення. Внаслідок попередньої домовленості — засідання було перенесене, щоб можна було відтягнути час для акумулювання коштів”, — зазначив Кривонос.

За його словами, паралельно почалась передача коштів від бізнесмена до адвоката, і уже 19 квітня Верховним Судом було ухвалено рішення.

3 травня була отримана перша частина неправомірної вигоди, а 15 травня передали другу частину, “яка була зафіксована на гарячому”.

Також у суді було створено так званий бек-офіс у якому одне з адвокатських об’єднань було посередником між керівництвом суду та особами, які за певні кошти хотіли «вирішити свої питання».

Поки що підозру голові Верховного суду не вручили – для цього є 24 години. Однак його затримано.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.