Вівторок, 28 березня

В Україні на війні загинуло 29 журналістів

В Україні зареєстрували 54 воєнні злочини проти журналістів. За період війни зафіксовано 29 випадків загибелі журналістів, 17 поранень, а також 12 фактів позбавлення волі журналістів на тимчасово непідконтрольній території держави. Про це заступник Голови Національної поліції України – керівник Головного слідчого управління проінформував під час круглого столу, ініційованого Національною спілкою журналістів України.

Він зазначив, що більшість кримінальних проваджень, де фігурують постраждалі журналісти, за підслідністю направляються в Службу безпеки України. У таких випадках поліція готова максимально сприяти розслідуванню у спільних слідчо-оперативних групах.

Слідчі підрозділи поліції зараз розслідують десять таких проваджень, заступник голови Нацполіції зупинився на конкретних випадках.

Щодо викрадення на Херсонщині та позбавлення волі журналіста газети “Новий день” Олега Батуріна“Він визволений і надає покази про представників окупаційної влади Херсона, які сприяли збройним силам Російської Федерації у позбавленні його волі. Двом особам, які дали інформацію, що це журналіст, який сприяє об’єктивній подачі інформації про російське вторгнення, заочно повідомлено про підозру”.

За словами Максима Цуцкірідзе, також розслідується загибель начальника пресслужби об’єднаної штурмової бригади ЗСУ Юрія Лелявського, розстріл російськими військовими журналіста Сергія Пущенка, який служив у теробороні на Київщині.

Водночас правоохоронець повідомив, що доля 12 журналістів, які зараз перебувають на непідконтрольній території, частково невідома, хтось з них знаходиться в полоні, усі ці факти розслідуються.

Він також проінформував про роботу слідчих підрозділів Нацполіції з документування воєнних злочинів РФ в цілому. За час повномасштабної війни розпочато 66 700 кримінальних проваджень, правова кваліфікація більшості з них — порушення законів та звичаїв війни.

Цуцкірідзе розповів про роботу поліції на деокупованих територіях, де поліція виявляє “найбільше жахіть”: “Це і масові поховання, і місця тимчасового тримання наших громадян, в тому числі й журналістів”.

За його інформацією, найбільші масові поховання виявили в Ізюмі на Харківщині, де загинула 941 людина, та в Київській області, де виявлено тіла 1374 людей.

Крім того, поліція зафіксувала 25 катівень та місць несвободи в Харківській області, 16 — в Херсонській, 3 — Київській області та 6 — на інших територіях, які були окуповані.

 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.