Середа, 22 березня

В Україні можливий турецький землетрус — сейсмолог

В Україні можливий потужний землетрус – про це в ефірі національного телемарафону повідомив член-кореспондент Національної академії наук, кандидат фізико-математичних наук Олександр Кендзера коментуючи причини та наслідки землетрусу у Туреччині – повідомляєhttps://www.unian.ua/. Він пояснив, що такі землетруси найчастіше трапляються у сейсмоактивних поясах, і на одному з них і розташована Україна: “Пояс утворився внаслідок того, що євразійська плита тисне на арабську плиту, африканську плиту та інші плити, які утворилися між ними. Очевидно, що ці плити також зупинити не можна. Раніше чи пізніше там теж будуть землетруси”.

І хоча в самій Україні зони потенційних землетрусів немає, однак вона є у сусідній Румунії, а поштовхи, які вона генерує можуть відчувати на величезній відстані, навіть у Санкт-Петербурзі. При цьому за силою такі землетруси в Україні не поступатимуться турецьким, їх інтенсивність може сягнути 8 балів. У зоні ризику південний захід Одещини. Також землетруси вже реєстрували у Криму, Закарпатті та Передкарпатті.

Нагадаємо, 6 лютого на південному сході Туреччини та у Сирії стався руйнівний землетрус магнітудою 7,8 балів і став найсильнішим у Туреччині після 1939 року. Станом на 12 лютого у Туреччині та Сирії загинуло понад 34 тисячі людей, ще 80000 поранено. Поштовхи також відчувались на Кіпрі в Ливані, Греції, Йорданії, ізраїлі, Іраці, Болгарії, Румунії, Грузії та Єгипті. Силу землетрусу в Туреччині оцінили як еквіалент вибуху 500 атомних бомб.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.