Середа, 31 травня

Український ветеран війни Роман Кашпур подолав на протезі Лондонський марафон

Роман Кашпур, ветеран АТО, який з 2019 року пересувається на протезі, подолав 42-кілометрову відстань 43-го Лондонського марафону. Забіг відбувся 23 квітня, Роман жодного разу не зупинився на дистанції, хоча на 39-му кілометрі йому все ж довелось перейти на ходьбу, однак фінішну стрічку він все ж перетнув самостійно – повідомляє https://suspilne.media/

“На 39-ому кілометрі все ж спішився і йшов майже два кілометри. А все через те, що після 37-го кілометра мені в один момент почало хотітись спати, мабуть, тиск…. бо так різко з’явилась сонливість… Далі на 38-мому кілометрі моя свідомість почала реально вимикатись, тому я вирішив, щоб не розбити об Лондонський асфальт свій ніс, краще пройдусь”.

Роман отримав поранення у 2019 році, коли поблизу Марʼїнки наступив на протипіхотну міну. А на війну пішов добровольцем у віці 19 років. Після поранення почав займатись спортом, зокрема бігом, після початку повномасштабної війни разом із сімʼєю був вимущений евакуюватись з Харківщини та Вінничину. Також Роман просить підтримати збір коштів на протезування офіцера ЗСУ Андрія зі службовим позивним “ЗМІЙ“, сержанта Національної гвардії Вадима із позивним “ВАТУТІН” та солдата ЗСУ Віктора зі службовим покликом “ГРЕК“.

Ще одна мета – зібрати кошти на закупівлю інвалідних візків для українських медичних закладів, а саме 35 інвалідних візків, у тому числі з джойстиком та кермом.

До речі, це вже не перший успіх Романа у спорті. Через 9 місяців після ампутації Роман взяв участь в “Іграх героїв”, де переміг. Під час епідемії коронавірусу посів перші місця у кількох номінаціях на “Іграх героїв онлайн”. У грудні 2021, в Чугуєві на Харківщині, встановив рекод України, протягнувши на протезі 16-титонний літак Ан-26 на відстань 6 метрів 40 сантиметрів за 44 секунди.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.