Понеділок, 29 травня

Український уран забезпечить ядерне паливо для всіх АЕС і ще піде на експорт

Україна досягла стратегічних домовленостей про використання українського урану при виробництві ядерного палива. В той час, коли Польща планує збудувати першу і єдину в країні атомну електростанцію, ЄС подумує, як збільшити їх кількість, щоб бути незалежними від Росії, – Україна зможе забезпечити ураном і свої і європейські АЕС. А навіть, експортувати ядерне паливо  до Канади. 
Президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін та президент і виконавчий директор канадської компанії Cameco Тім Гітцель від імені компаній підписали угоди про використання українського урану при виробництві ядерного палива для всіх українських АЕС.
У церемонії підписання, яка відбулася у Лондоні, взяли участь міністр енергетики України Герман Галущенко (онлайн), Верховний комісар Канади у Сполученому Королівстві Ральф Гудейл, посол України у Великій Британії Вадим Пристайко.
Згідно з домовленостями Енергоатом упродовж 2024 – 2035 років буде повністю забезпечений гексафторидом природного урану, який постачатиметься для збагачення та подальшого використання у виробництві ядерного палива. Також передбачається продаж Канаді урану, який видобувається на українському СхідГЗК.
Це вже не перший успішний досвід співпраці компаній. У 2019 та 2021 роках Cameco постачала урановий оксидний концентрат для виробництва ядерного палива для потреб українських АЕС.
«Ми вже маємо хороший досвід співпраці з канадськими партнерами і сьогодні поглиблюємо це співробітництво. Укладання таких стратегічних домовленостей – питання національної безпеки України», – наголосив Герман Галущенко.
Міністр нагадав, що Україна однією з перших у світі припинила співпрацю з росією у галузі ядерної енергетики, зокрема щодо постачання ядерного палива. Україна продовжує наполягати на введенні санкцій щодо російської атомної промисловості. рф, вчиняючи акти ядерного тероризму, порушила всі принципи ядерної та радіаційної безпеки і наражає увесь світ на ядерну катастрофу.
«Ми живемо в умовах щоденних атак на енергетичний сектор з 10 жовтня минулого року. Але завдяки стабільній роботі атомної генерації ми пережили цю зиму, вже другий місяць не маємо дефіциту генеруючих потужностей. Атомна галузь має стратегічне значення для України, і ми готові розвивати і підтримувати нашу співпрацю з Канадою у цій сфері», – підкреслив Герман Галущенко.
Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.