Середа, 31 травня

Український наступ залежить від погоди та постачання техніки, а не від витоку навіть таємної інформації

«Дата та напрямки українського наступу залежать від постачання техніки та погодніх умов, а не від витоку навіть таємної інформації. На жаль, наразі погода така, що може загрузнути не те що колісна, а навіть гусенична техніка». Про це заявив у коментарі нашому виданню військовий аналітик Дмитро Снєгирьов. Його коментар стосувався витоку таємної та чутливої інформації НАТО та США, їхньої взаємодії із найближчими союзниками та підтримки України. За інформацією, яка з’явилась у ЗМІ, це може призвести до відтермінування українського наступу.  Натомість Дмитро Снєгирьов говорить, що на практиці про реальні українські плани знають три, максимум п’ять людей, як про це заявив секретар РНБО Олексій Данилов

При цьому Дмитро Снєгирьов звертає увагу на той факт, що цей злив з’явився саме у момент, коли у США заговорили про намір Джо Байдена балотуватись на другий термін та початку судового процесу проти попереднього президента Дональда Трампа. До того ж у США зараз період святкового затишшя, а після свят почнеться гра на пониження президентських рейтингів Байдена.

Також цей витік інформації має на меті внести протиріччя та напругу у взаємодії з найближчими американськими союзниками, зокрема у так званий розвідувальний альянс «П’яти очей» — об’єднання розвідок США, Канади, Великої Британії, Австралії та Нової Зеландії. Ще одним напрямком удару є турецький, адже вкидається інформація щодо можливості постачання зброї угрупуванню Вагнера, тобто сіється недовіра до одного із членів НАТО. У цих документах зачіпаються інтереси Ізраїлю.

Що особливо важливо для нас, є певний витік інформації щодо України. Проблема у тому, що ми отримуємо значний обсяг інформації від США, це дозволяє успішно проводити бойові дії. Водночас у документах немає інформації, яка б стосувалась українського контрнаступу, і це свідчить про суб’єктність української сторони. Тим самим москалі тут зіграли нам у плюс, зазначив Дмитро Снєгирьов.

Разом з тим військовий аналітик обурився коментарями одного з колишніх співробітників СБУ, який тепер працює в Інституті майбутнього про те, що, мовляв, нічого особливого у тих документах немає. Московити тільки дізнались про кількість боєкомплектів та озброєння, яке постачає Захід Україні. «Але саме це дозволяє їм вирахувати коефіцієнт ураження та чи здатні ЗСУ продавити їх оборону. А чисельність бронетехніки дозволяє зрозуміти характер формування бригад наступу», — наголосив аналітик.

Нагадаємо, 6 квітня американське видання The New York Times заявило, що в мережу начебто потрапили військові документи НАТО та США. У них нібито є “інформація про контрнаступ ЗСУ”.

Радник глави Офісу Президента України Михайло Подоляк наголосив, що це може бути чергова інформаційно-психологічна операція Росії, аби завадити потенційному контрнаступу ЗСУ. Окрім того, на його думку, чимало інформації з цих “секретних паперів” є відвертою брехнею.

Речник Головного управління розвідки Андрій Юсов зазначив, що у такий спосіб, очевидно, Кремль має намір зірвати контрнаступ ЗСУ та постачання озброєння від західних партнерів.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.