Вівторок, 28 березня

«Ми бачимо світло перемоги»: Зеленський записав відеозвернення з приводу річниці повномасштабної війни Росії проти України. Що сказав

«Це був рік стійкості, рік небайдужості, рік мужності, рік болю, рік надії, рік витримки, рік єдності, рік незламності. Лютий рік незламності», — сказав Президент України, верховний головнокомандувач ЗСУ Володимир Зеленський у своєму сьогоднішньому відеозверненні з приводу річниці віроломного нападу Російської Федерації на Україну.

Зеленський сказав, що зробить все, аби Україна здобула перемогу в 2023 році.

Він нагадав, яким для українців було 24 лютого 2022 року, як розвивались події далі, основні воєнні успіхи України.

Вказав, як війна змінила українців: «Раніше дідусі розповідали онукам, як били нацистів, тепер онуки розповідають дідусям, як б’ють рашистів». Якщо до війни мами і бабусі в’язали шарфики, то тепер плетуть маскувальні сітки. Діти раніше просили в Миколая смартфони в подарунок, а тепер свої кишенькові гроші жертвують на ЗСУ.

Висловив співчуття усім, хто через війну втратив своїх близьких і знайомих. «Майже в кожному телефоні є хоча б один контакт, що більше ніколи не підніме слухавку, не відповість на SMS «Ти як?», — констатував президент.

Підкреслив, що українці ніколи не забудуть, не пробачать і не заспокояться, доки російські вбивці не понесуть заслуженого покарання. «Вирок очевидний», — сказав Зеленський, додавши, що немає сумнівів, що рашисти понесуть відповідальність за скоєне.

Звернувся до українців в окупації, запевнивши, що Україна не забула про них, що вона звільнить свої землі і повернеться до них. Також, за його словами, буде зроблено все для того, щоб в Україну повернулись українські біженці та полонені.

Глава держави відзначив, що 95% українців вірять у перемогу, більшість наших громадян відчувають гордість за свою країну. «Ми стали одним великим військом», — наголосив Зеленський.

У своєму зверненні він також подякував українським дипломатам, які, як він висловився, б’ють окупанта “вогнем і мечем міжнародного права”, а також українським журналістам, які «єдиним фронтом воюють проти брехні і паніки».

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.