Зеленський запропонував ввести “пряму демократію”

1154
Володимир Зеленський
Володимир Зеленський

Команда Зеленського пропонує “пряму демократію”: референдуми, народні ініціативи та “народне вето”.

У команді новообраного президента Володимира Зеленського пропонують впровадити в Україні систему народовладдя за принципом “прямої демократії”. Про це в ефірі телеканалу 112 Україна у п’ятницю, 17 травня, розповів ідеолог команди Зеленського Руслан Стефанчук, що відповідає за питання реформування державних інститутів та законопроектну роботу.

За його словами, така система включатиме “справедливі і якісні” референдуми, обов’язкове реагування на народні ініціативи та “народне вето” на прийняті ключовими органами влади рішення.

“Система народовладдя, яку пропонуємо ми, це система, яка у всьому світі називається “пряма демократія”. Ми вивчали досвід скандинавських країн, Швейцарії, Канади, США, і з кожного намагалися взяти ті речі, які дадуть можливість народу відчути реальний контроль і владу в цій державі”, – сказав Стефанчук.

Він зазначив, що необхідне відродження системи справедливих, правильних і якісних референдумів. “Тому що нам незрозуміло, чому референдум, який породив Україну як державу, після цього жодного разу не використовувався в інтересах України?” – підкреслив ідеолог команди Зеленського.

Радник новообраного президента також указав на важливість питання народних ініціатив. “Це не петиції, які пишуться по 25 тисяч і не виконуються. Буде обов’язковий підхід до реагування на всі народні ініціативи як на загальнодержавному, так і на місцевому рівні”, – пояснив Стефанчук.

Третім моментом є “система відгуків” вищих представників влади. “Коли у людини, народу, нації є можливість не тільки відкликати народного депутата, здійснити процедуру імпічменту президента, а й накласти вето на прийняті рішення, тобто система “народного вето”, – підкреслив радник Зеленського.