Затримка або скасування авіарейсу: що робити туристам, які опинилися в цій ситуації

208

Представник турагенства радить ретельно перевіряти, з ким працює туристична компанія, і не “вестися” на найдешевші путівки.

Ще минулої середи, 27 червня, авіакомпанія Bravo Airways повідомила про скасування відразу п’яти чартерних рейсів, які повинні були провадитися з України (Київ, Харків , Львів) в Туніс (Монастір) і назад.

За повідомленням авіакомпанії, скасування було викликане відсутністю оплати з боку туроператора Oasis Travel, який був замовником цих рейсів.

“Оазис” також поспішив висунути зустрічні звинувачення перевізнику “Браво”. За словами туроператора, у авіакомпанії Bravo Airways є заборгованість перед аеропортами Тунісу, також у авіаперевізника немає коштів для оплати посадки, обслуговування і зльоту рейсів в аеропортах Туніської республіки.

Так, кілька сотень українських туристів змушені були розпочати або продовжити свою відпустку в аеропортах. За конфліктом авіаперевізника і туроператора, і головне долею “поставлених перед фактом” туристів, ось уже тиждень спостерігає вся Україна.

Звертайте увагу на партнерів турагентства і не женіться за найдешевшими путівками.

В одному з українських турагентств розповіли: на жаль, повністю убезпечити себе від подібних ситуацій із затримками рейсів неможливо.

І все ж є важливі пункти, на які слід звернути увагу при виборі довгоочікуваної путівки. “На жаль, повністю себе убезпечити неможливо! Так як туроператор (ред. – туроператор формує весь комплекс послуг для туристів, реалізовуючи вже готові тури через турагентства) укладає з туристом договір, де зазначено, що оператор протягом 24 годин має право змінювати час рейсу , борти або авіакомпанію. Тобто туроператор себе в цьому плані підстрахував.

А ось турист і навіть турагентство ніяк в цьому плані не застраховані. Звичайно, не всі оператори працюють із затримками рейсів. Але, зізнатися, те, що відбувається зараз, за ​​10 років  роботи на ринку ми спостерігаємо вперше. Так, трапляються затримки вильоту 2-3 години, 8 годин – максимум. Але щоб туристів тримали в аеропорту цілодобово – такого не було “, – розповідає директор турагентства” Tour planet “Гульнара Мамедова.

В агентстві припускають, що ситуація з Bravo Airways могла також виникнути через те, що компанія взяла на себе занадто багато зобов’язань, з якими елементарно не впоралася.

“На мою думку, в ситуації з українськими туристами в Тунісі більше винен авіаперевізник. У” Браво “не так багато бортів, багато літаків, які досить старі і часто ламаються. Компанія бере на себе багато зобов’язань з перевезень, свідомо знаючи, що не зможе їх виконати по максимуму “, – ділиться своїм баченням ситуації Гульнара Мамедова.

При затримці вильоту більш, ніж на 12 годин вимагайте поселення в готель.

Якщо ж ви все таки потрапили в ситуацію, коли рейс затримується, то необхідно в першу чергу зв’язатися з представником авіакомпанії або туроператора і спілкуватися з ним безпосередньо.

При цьому контактні дані повинні бути вказані в документах, які ви отримали при оформленні путівки.

“Найчастіше люди панікують, особливо якщо дізнаються про затримку або скасування рейсу вже в аеропорту. Починають дзвонити в турагентство, яке самостійно нічого не вирішить – воно також має зв’язатися з туроператором або авіакомпанією.

Тому краще зробити це самостійно, безпосередньо”, – радить Гульнара Мамедова. При цьому авіаперевізник зобов’язаний на вимогу пасажира дати йому роз’яснення причин скасування або затримки рейсу.

Важливо відзначити, що турист має право вимагати компенсацію, якщо скасування або затримка рейсу виникли з вини авіакомпанії.

Так, при затримці рейсу більше, ніж на 5 годин ви можете зажадати повернення вартості авіаквитка. Також авіаперевізник зобов’язаний повернути вам різницю між тарифами при зниженні класу обслуговування.