Субота, 23 вересня

Задля тризубу на монументі «Батьківщина-мати» Ахметов відновив сталь 1981 року

Тризуб на монументі «Батьківщина-мати» у Києві буде виготовлено із сталі, яку виготовлено на «Запоріжсталі». Причому задля цього на підприємстві зроблять унікальний сорт сталі, який плавився у 1981 році – повідомили у групі «Метінвест» Ріната Ахметова, якій належить підприємство. Український тризуб на щиті являє собою ідентичну старому гербу об’ємну конструкцію. Тризуб виготовлять із двох типів металу: нержавіючої сталі Метінвесту завтовшки 1,7 мм та сталі закордонного виробництва завтовшки 1,5 мм. сам монумент «Батьківшина-Мати» зроблено зі сталі «Запоріжсталі», «Азовсталі» та ММК імені Ілліча, які входять до Групи Метінвест. При цьому у групі кажуть, що для такого важливого проєкту сталь вони виготовлять безкоштовно. «Метінвест виступає одним із партнерів масштабного проєкту з декомунізації монумента «Батьківщина-Мати». Ми вважаємо, що один із найголовніших символів незламності українського народу має прикрашати тризуб з високоякісної української сталі. Це символ ідентичності українців, яким ми пишаємося. Спеціально для цього проєкту ми відновили марку сталі, з якої в 1981 році створено весь монумент. А він виготовлений зі сталі «Запоріжсталі» — заявив генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков.

Проєкт розробив Український інститут сталевих конструкцій імені В. М. Шимановського. Скульптором проєкту став український митець Олексій Пергаменщик. Монтаж композиції розпочнеться в липні й триватиме до 24 серпня цього року.

Як ми повідомляли раніше, міністр культури України Олександр Ткаченко продемонстрував візуалізацію оновленого памʼятника «Батьківщина-мати», реконструкція якого відбудеться у рамках процесу декомунізації – з його щита мають прибрати совєтські символи та встановити на щиті малий герб України – тризуб.

Нагадаємо, в застосунку «Дія» провели опитування щодо долі герба СРСР на щиті монумента «Батьківщина-Мати». У ньому взяли участь майже 800 тисяч українців, 85% з яких проголосували за заміну радянського герба на тризуб.

 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.