З вересня батьки новонароджених отримуватимуть «пакунок малюка». Перелік речей

3510
малюк немовля дитина

В Україні стартував пілотний проект із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», пише 032.ua.

З 1 вересня при народженні дитини кожній родині під час виписки немовляти з пологового будинку надаватимуть одноразову натуральну допомогу «пакунок малюка». 

Вартість кожного пакунку сягатиме 5 тисяч гривень. Як повідомляють у департаменті фінансів Львівської ОДА, за попередніми розрахунками з державного бюджету на цю мету область очікує 34,3 млн гривень.

Додамо, що отримання допомоги «пакунок малюка» не впливатиме на розмір допомоги при народженні дитини і вартість допомоги не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надається відповідно до законодавства.

Нагадаємо, як зазначали у Міністерстві соцполітики, у пакунку малюка будуть пелюшки, підгузки, все те, що дитині потрібно у перші кілька місяців та все, що допоможе подбати про її шкіру: олійки, присипки.

У пакунку також передбачать іграшки і спеціальний матрац, щоб у деяких випадках їх можна було використовувати як люльку для дитини, як це роблять в інших країнах.

Як розповіла заступниця міністра соцполітики Олександра Чуркіна у коментарі ТСН, орієнтовний склад бейбі-боксу буде таким:

– одяг різного розміру згідно з сіткою від 0 до 3 місяців та від 3 до 6 місяців;

– шкарпетки;

– шапочки;

– бодіки;

– бавовняні пелюшки і такі, що не пропускають вологу;

– підгузки;

– дві ковдри великого розміру (тепла і більш легка), які дитина зможе використовувати до 3 років;

– матрац;

– сама коробка, яка може бути використана як люлька для малюка;

– спеціальний термометр для немовлят, який попереджає травмування;

– термометр для води;

– гігієнічні набори для немовляти і молодої мами;

– інформаційні буклети для молодих матусь і татусів: про те, як правильно годувати грудьми, як доглядати за дитиною, що дитині потрібно у перші найбільш вразливі місяці життя тощо.

З вересня батьки новонароджених отримуватимуть «пакунок малюка». Перелік речей

Якщо жінка народила двійню, їй видадуть два бейбі-бокси. Трійню – три.

З вересня батьки новонароджених отримуватимуть «пакунок малюка». Перелік речей

Для отримання пакунку не потрібно буде робити будь-які довідки. Його видаватимуть у пологовому будинку під час виписки одразу зі свідоцтвом про народження дитини.