Середа, 27 вересня

З 1 липня пальне подорожчає на чверть

З 1 липня вартість пального на заправках зросте орієнтовно на чверть – такі прогнози роблять консалтингові компанії. Причиною того є перехідні положення Податкового кодексу щодо ставок акцизного податку на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, які завтра вступають у силу. Закон було підписано ще у вересні 2022 року. Акциз на бензин зросте більш ніж удвічі, до 213 євро за 1000 л; акциз на дизпальне – на 40%, до €139,5. Акциз на автогаз залишиться на рівні 52 євро. ПДВ зросте з 7% до 20%.

Повернення податків – вимога МВФ та додаткове джерело для фінансування армії, каже заступник голови парламентського фінкомітету Ярослав Железняк. ПДВ піде до держбюджету, акциз – до дорожнього фонду.

“З дорожнього фонду кошти можна направити на армію за рішенням уряду”, – каже народний депутат. “Усі податки підуть на армію”, – підтверджує голова податкового комітету Данило Гетьманцев.

Консалтингові компанії «А-95» та «НафтаРинок» прогнозують зростання:

  • бензину А-95 на 18-20 % до 53-54 грн/л;
  • дизеля на 9-14 % , до 48-49 грн/л;
  • автогазу на 7-14 % , до 25 грн/л.

Як зміниться маржа заправок? Мережі знизять націнку на 2-3 грн., щоб пом’якшити стрибок цін, уникнути відтоку клієнтів та негативної реакції влади, каже директор компанії «Консалтингова група А-95» Сергій Куюн. Зараз націнка мереж АЗС – до 13 грн/л, каже аналітик консалтингової компанії “НафтаРинок” Олександр Сіренко.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.