Субота, 2 грудня

Як діятимуть обмеження швидкості руху в населених пунктах. Роз’яснення

Поки що поліція не має можливості штрафувати порушників.

З 1 січня максимальна швидкість руху транспорту в населених пунктах становить 50 км/год. Проте поліцейські у Львові ще нікого не оштрафували за новими нормами, оскільки для вимірювання швидкості немає технічної можливості.

Про це в коментарі Tvoemisto.tv повідомила речниця Патрульної поліції Львівської області Катерина Рибій.

Згідно з нововведеннями, патрульні мають фіксувати порушення на відео та фото. Проте раніше директор департаменту комунікації МВС Артем Шевченко повідомив, що ця система зможе запрацювати не з 1 січня, а в першому кварталі 2018 року.

«Відео- та фотофіксація правопорушень не запрацює з 1 січня. З 1 січня значно активізується робота над цим. Ми прогнозуємо, що вона почне роботу в першому кварталі наступного року, а за песимістичними прогнозами – або з середини першої, або в другій половині року», – говорить він.

За його словами, впровадити відразу фото- та відеофіксацію відразу неможливо через відсутність певного технічного обладнання. Зараз поліція закликає всіх учасників дорожнього руху бути психологічно готовими до впровадження нового обмеження швидкості руху.

Крім того, мали б зрости штрафи за порушення правил дорожнього руху. Зокрема, за перевищення допустимої швидкості водій мав би заплатити 3400 гривень замість 510. Проте цього теж поки що не відбулося, оскільки відповідні зміни не внесені в Кодекс України про адміністративні правопорушення.

Також Катерина Рибій повідомила, що в Кодекс планують внести зміни стосовно допустимого перевищення обмеження швидкості. Зараз, згідно з 122 статтею КУАП, водіїв штрафують за перевищення допустимої швидкості на 20 км. Тобто при обмеженні в 50 км/год ще можна їхати зі швидкістю 70 км/год. Зміни ж передбачатимуть максимальне перевищення на 10 км. Якщо водій буде їхати в населеному пункті зі швидкістю 61 км/год, його оштрафують.

У той же час, органи місцевого самоврядування на певних ділянках можуть встановити інші обмеження швидкості руху.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.
ТЕГИ: