Четвер, 9 лютого

Внаслідок карантину в Україні збанкрутували 40% кафе і ресторанів

12 тис. закладів громадського харчування ліквідувалися як суб’єкти господарювання

Від початку карантину в Україні, введеного через пандемію коронавірусної хвороби Covid-19, з 30 тисяч підприємств у сфері громадського харчування 12 тисяч були ліквідовані як суб’єкти господарської діяльності, заявив народний депутат від «Слуги народу» Микита Потураєв, пише zaxid.net.

«Згідно з даними по HoReCa (готелі, ресторани, кафе/кейтеринг) до карантину у нас було 30 тис. закладів громадського харчування в Україні: від маленького кафе/бару до великого ресторану. 12 тисяч з цих 30 – ліквідовані. Не в сенсі “закрилися на карантин”, а в сенсі “ліквідовувалися як підприємства”», – заявив Потураєв в інтерв’ю агенції «Інтерфакс-Україна».

Він допускає, що це може бути пов’язано з проваленим першим голосуванням за «антикризовий бюджет», оскільки в тому пакеті, який був пов’язаний з бюджетом, було відповідне законодавче підґрунтя для запуску процедури форс-мажору.

«Так що люди могли закритися, бо вони не в змозі виконувати свої зобов’язання по оренді», – припустив народний депутат.

За словами Потураєва, частина з ліквідованих підприємств можуть повернутися до своєї діяльності після закінчення карантину: «Можливо, хтось із цих 12 тисяч ліквідованих підприємств повернеться, але ми не знаємо скільки, і це проблема».

Нагадаємо, що через карантин заклади сфери розваг та обслуговування, в тому числі й ресторани, припинили роботу або ж працюють лише на доставку. Однак, як розповіли в інтерв’ю ZAXID.NET львівські ресторатори, доставка не приносить доходів. Також вони заявляли, що після карантину буде простіше відкрити нові заклади, аніж перезапускати роботу старих. Більше читайте у нашій статті «Йдеться не про гроші, а про виживання».

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.