Середа, 31 травня

Віялові відключення світла: будуть чи не будуть — що каже Міністерство енергетики

На минулому тижні в авторитетному виданні Zn.ua («Дзеркало тижня») вийшов матеріал, автор якого стверджує, що вже з 1 червня в Україні зростуть тарифи на електроенергію для населення.

Але цим халепа не вичерпується. Бо, як сказано в тій же публікації, подорожчання електроенергії може збігтися в часі з початком віялових відключень світла (на професійному слензі — «графіків обмеження потужності», або ГОП) в країні. Перспектива цього є цілком реальною, проте, за даними журналіста, в Кабінеті міністрів та у Міністерстві енергетики бояться про це оголосити.

Новина про повернення до вимкнень світла, про які українці згадують, як про страшний сон, звісно, наробила галасу.

Деякі спритники поспішили скористатись цим і на інформаційній хвилі розкрутити свої канали в Telegram. Вони заохочують людей підписуватись на ці канали, обіцяючи, що там можна буде дізнатись про графіки вимкнення світла. Називають навіть конкретну дату, коли нібито стартують вимкнення — 15 травня.

Національна енергетична компанія «Укренерго», коли про це дізналась, заявила, що це все брехня. Так і написала: «Це все брехня». Повідомлення про графіки відключення світла, запевнили в «Укренерго», є фейком.

Зрештою, порушило мовчанку і саме Міністерство енергетики. Учора, 8 травня, воно заявило, що ніяких графіків вимкнення світла в країні запроваджувати не планують: «Останніми днями у деяких ЗМІ шириться недостовірна інформація про нібито введення у травні графіків обмежень постачання електроенергії побутовим споживачам. Міністерство енергетики України офіційно заявляє: ця інформація не відповідає дійсності! Введення жодних графіків обмежень постачання електроенергії не планується».

Очільник Міненерго Герман Галущенко зазначив, що, попри ворожі обстріли, українська енергосистема працює, повністю забезпечуючи споживання. Електроенергію споживачам якщо й вимикатимуть, то лише в тому разі, якщо російські окупанти пошкодять ті чи інші об’єкти генерації і/або мережеву інфраструктуру. Але енергетики робитимуть все можливе, щоб оперативно відновити електропостачання.

Отже, якщо вірити заяві міністерства, українці й далі можуть цілодобово насолоджуватись наявністю світла в своїх оселях. Принаймні до кінця травня — точно.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.