Понеділок, 29 травня

Він потонув. Рівно рік тому крейсер «Москва» відправився туди, куди його послали українці

«Рускій воєнний корабль, іді н***й!», — відповів один із захисників острова Зміїний на пропозицію екіпажу флагмана Чорноморського флоту РФ крейсера «Москва» здатись на початку повномасштабної війни. Ці слова українського воїна стали пророчими, бо вже 13 квітня, рівно рік тому, «Москва» відправилась туди, звідки вороття немає. На дно Чорного моря.

За тими даними, що є, відомо, що увечері 13 квітня в «Москву» прилетіла українська протикорабельна ракета «Нептун», яка, як здавалось тоді, була швидше міфом, ніж реальністю. Експериментальною розробкою українських зброярів. Але вона спрацювала. Від потрапляння ракети на російському крейсері здетонував боєзапас систем протиповітряної оборони. Ракети С-300 і набої до ЗРК «Оса» вибухали, розриваючи ворожий корабель. «Москва» палала і диміла, тішачи око українців.

Наступного дня гордість Чорноморського флоту Росії потонув. Щоб ви розуміли, це махіна довжиною майже 200 метрів, тобто як два футбольних поля. Вона була нашпигована різноманітним озброєнням, починаючи від протикорабельних ракет і закінчуючи зенітками. І зараз вона лежить на дні Чорного моря, за 80 миль (129 км) від Одеси, а значна частина його команди стала кормом для риб.

Навіть за даними Міноборони РФ, яке славиться своєю брехливістю і прагненням мінімізувати втрати на війні проти України, тоді 27 моряків зникли безвісти, 17 загинуло.

Росіяни так і не визнали, що втратили «Москву» через потрапляння українського «Нептуна». Їхня «правда», що то просто вибухнув боєприпас. Отак зненацька. Ха-ха! І потонув він, за словами рашистів, через шторм на морі. Але правда в тому, що ніякого шторму того дня не було. Пентагон згодом підтвердив, що «Москва» затонула саме через потрапляння ракети «Нептун».

Згадуючи сьогодні славні для українських збройних сил події річної давності, міністр оборони Олексій Резніков зауважив, що ліквідація крейсера «Москва» запустила цілий ланцюжок наслідків, які в підсумку призвели до значного посилення позицій України у цій війні і послаблення Росії.

Насамперед успішне використання «Нептуна» переконало західних партнерів у доцільності передачі нам протикорабельних ракет Harpoon. ЗСУ змогли вибити росіян з острова Зміїний. Це, у свою чергу, відкрило можливості для запуску «зернового коридору». Обезголовлений Чорноморський флот РФ тепер, підібгавши хвоста, ховається десь на півдні та на схід від Криму. Росіяни бояться наближатись до українського берега, тож нам тепер можна не хвилюватись через небезпеку висадки десанту з моря. Одеса зітхнула з полегшенням.

Загалом з 24 лютого 2022 року сили оборони України знищили, за даними Генштабу ЗСУ, вісімнадцять ворожих кораблів і катерів.

Слава Україні!

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.