Субота, 23 вересня

Військовий експерт сказав, чого боїться США

«У мене не було жодних ілюзій що Україну буде прийнято до НАТО за підсумками саміту у Вільнюсі. Так само на цьому саміті не могли окреслити конкретні часові рамки» — про це в інтервʼю нашому виданню заявив військовий експерт Петро Черник. Водночас він зазначив, що не чекав, що Німеччина виділить військової допомоги Україні одразу на 800 млн. євро – «це величезна сума» — зазначив полковник Черник.

На 80-90% рішення НАТО залежать від позиції НАТО, і як тільки Америка вирішить, що Україна має бути в НАТО – питання вирішиться дуже щвидко: «Так було у 1950 році, коли треба було розмістити ядерну зброю у Туреччині – протягом кількох місяців вирішилось і питання з прийомом цієї країни до НАТО. Так само було і з прийомом до НАТО Румунії та Болгарії».

Щодо української ситуації, то тут все впирається у те, що США не готові на цей крок, оскільки бояться, що путін від шантажу перейде червоні лінії стосовно застосування ядерної зброї. Натомість зараз таких гарантій не може дати ніхто, а всі питання вирішуються за пнринципом поступальності – тактичні питання вирішують поступово. Глобально є поділ світу на 2 частини між США та Китаєм,, але при тому камнем спотикання є росія, де з одного боку є загроза розповзання ядерної зброї. А лідер ПВК «Вагнер» Євгеній Пригожин вже побував на ядерному обʼєкті Воронеж-45. З іншого боку є загроза що величезні безлюдні простори Сибіру дістануться США. А цінність Сибіру полягає у величезних запасах прісної води в озері Байкал, так і величезних запасах викопних корисних копалин – зазначив Петро Черник.

Нагадаємо, 11-12 липня у Вільнюсі проходить саміт НАТО.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.