В ЄС зробили заяву через ситуацію на Донбасі

295
Євросоюз

У ЄС очікують, що Росія в повній мірі використає свій значний вплив на сепаратистів, яких підтримує, щоб негайно припинити бої

Європейський Союз очікує, що Росія вплине на бойовиків після загибелі чотирьох українських військових на Донбасі під час перемир’я. Про це заявила речниця ЄС, повідомляє DW.

У ЄС вимагають повного дотримання режиму припинення вогню. 

“Інтенсивні бої, які відбулися під Павлополем, у Донецькій області України, призвели до вбивства чотирьох українських військовослужбовців, що є найбільшою кількістю жертв за один день з жовтня 2018 року. Це є очевидним порушенням узгодженого режиму припинення вогню, яке ставить під загрозу життя цивільних жителів”, – йдеться у заяві.

Крім того у ЄС очікують, що Російська Федерація в повній мірі використає свій значний вплив на сепаратистів, яких підтримує, щоб негайно припинити бої. Речниця зауважила, що Брюсселю відомо про заклик президента України Володимира Зеленського провести зустріч “нормандської четвірки” на рівні глав держав.

“Ми наголошуємо на важливості посилення переговорних зусиль, спрямованих на стійке і мирне вирішення конфлікту. Ми підтверджуємо нашу повну підтримку діям “нормандського формату”, ОБСЄ та тристоронньої контактної групи”, – підсумувала речниця.

Нагадаємо, вчора президенти України та Росії Володимир Зеленський та Володимир Путін погодили нормандську зустріч, на якій будуть підписані нові документи. Також Зеленський і Путін обговорили врегулювання ситуації на Донбасі після загибелі чотирьох українських військових. Президенти України і РФ обговорили важливість неухильного дотримання встановленого з 21 липня режиму припинення вогню, а також розведення сил і засобів від лінії розмежування.

Крім того, Зеленський у відповідь на обстріл закликав президента Франції Еммануеля Макрона, канцлера Німеччини Ангелу Меркель і президента РФ Володимира Путіна якнайшвидше зібратися для відновлення переговорів по ситуації на Донбасі.