Середа, 1 лютого

В Україні змінять правила прописки. Що треба знати про нововведення

У Верховну Раду подали законопроект, над яким працювали з весни

За словами нардепів, реформа передбачає декларативний принцип — людина повідомляє про місце свого проживання і прикладає тільки заяву. Система базується на довірі й схожа на американську, передає «Сегодня».

Зараз зареєструватися можна тільки за однією адресою — там, де людина проживає більше шести місяців на рік. Процедура ця носить повідомний характер. Потрібно принести заяву про реєстрацію, копію паспорта, військовий квиток та документ, який підтверджує право на проживання у конкретному місці. Це може бути акт про право власності, договір оренди або просто письмова згода власника житла.

Після змін, заяву можна буде подати в будь-якому Центрі надання адмінпослуг, а робити якісь позначки у паспорті зовсім необов’язково.

При цьому процедура скоротиться до однієї дії: усе, що потрібно, надіслати електронною поштою або просто принести заяву. У ній повинні бути вказані паспортні дані та адреса, за якою людина хоче зареєструватися. Після короткої перевірки у спеціальний реєстр вносяться дані про реєстрацію. Власнику житла прийде лист із проханням підтвердити, що особа, яка звернулась за реєстрацією, проживає саме там.

Якщо це виявиться неправдою, то останньому загрожує штраф до 2550 грн. Таке ж покарання загрожує за будь-яку неправдиву інформацію у заяві. Хочуть змінити нардепи і розмір держмита, який українці платять під час реєстрації, — із 27,2 до 14,9 грн. Якщо проект приймуть, то на повну силу він запрацює лише із 2021 року.

При цьому заступник міністра економічного розвитку Максим Нефьодов зазначає: зараз реєстрація потрібна, щоб розрахувати навантаження, наприклад, на школи або дитсадки. У законопроекті йдеться: якщо в школу подано занадто багато заяв, то пріоритет отримають діти з реєстрацією неподалік від навчального закладу.

У той же час безхатченків, які живуть у притулках або інших закладах соцзахисту, повинен реєструвати співробітник цієї установи. Така ж ситуація і зі старенькими у будинках для людей похилого віку, і навіть із сім’ями, які живуть у гуртожитках.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.