В Україні заборонили вакцину від кору «Пріорикс»

1511
вакцина

Партію вакцини від кору, паротиту й краснухи “Пріорикс” заборонили, оскільки її не зареєстровано в Україні, повідомили в Держлікслужбі.

В Україні заборонили партію вакцини від кору, паротиту й краснухи “Пріорикс”. Відповідне розпорядження опубліковано 15 лютого на сайті Держлікслужби.

У документі йдеться, що партію вакцини заборонено на підставі “встановлення факту наявності в обігу на території України незареєстрованого лікарського засобу”.

За даними МОЗ, виробник вакцини – італійська “Фідія Фармацеутіці С.п.а.”, а упакуванням і випусковим контролем якості займається російська ТОВ “Сміт Кляйн Бічем-Біомед”.

МОЗ доручило реалізаторам вакцини вилучити її з обігу для подальшої утилізації або знищення.

Контроль за виконанням доручення здійснюватимуть територіальні органи Держлікслужби. За його невиконання передбачено відповідальність.

12 січня сайт Київської держадміністрації повідомляв, що для вакцинації проти кору в Україні використовують комбіновану вакцину проти кору, паротиту й краснухи “Пріорикс” бельгійського виробництва. Термін придатності партії вакцини – до жовтня 2018 року.

Станом на 6 лютого кількість хворих 2018 року на кір в Україні становила 3554 людини.

21 лютого в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун повідомила, що закуплені через міжнародні організації вакцини КПК (від кору, краснухи й паротиту) буде завезено в Україну 23 лютого.

Кір – гостре інфекційне вірусне захворювання. Основні симптоми хвороби: висока температура, запалення слизових оболонок порожнини рота й верхніх дихальних шляхів, кон’юнктивіт, плямисто-папульозний висип шкіри і загальна інтоксикація. Morbillivirus – вірус кору – надзвичайно заразний, він швидко передається повітряно-крапельним шляхом. Цей вірус може жити в повітрі і на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина покинула приміщення. Дев’ять із 10 неімунізованих людей, що контактують із хворим, заражаються.

Єдиним засобом профілактики кору є вакцинація. У листопаді 2016 року Всесвітня організація охорони здоров’я попереджала про можливу епідемію кору в Україні через низький рівень вакцинації дітей.