Субота, 28 січня

В Україні вимагають узаконити медичну марихуану

Петицію про легалізацію медичної марихуани підписали багато громадських організацій і благодійних фондів.

На сайті Верховної Ради України зареєстрували петицію з вимогою законодавчо врегулювати канабіс для науки і медицини.

У тексті петиції йдеться про те, що на сьогоднішній день в Україні налічується сотні тисяч онкохворих, більше ста тисяч паліативних пацієнтів, десятки тисяч ветеранів війни з посттравматичним стресовим розладом. Всі вони позбавлені доступу до ефективного лікування.

«Всі вони страждають щодня від неможливості використання ефективних лікарських засобів. Ці тортури потрібно зупинити, і для цього є реальна можливість – дати нашим співгромадянам доступ до ефективного лікування препаратами, якими користуються мільйони хворих в цивілізованих країнах. Ключовими складовими таких препаратів є фітоканабіноіди – активні компоненти, що містяться в коноплях », – написав автор петиції Геннадій Шабас.

Також він перераховує хвороби, при яких могла б допомогти медична марихуана. Серед них – хронічні болі, епілепсія, анорексія, посттравматичний синдром, захворювання імунної системи, артрит і ревматизм, астма, хвороба Альцгеймера, хвороба Паркінсона і безліч інших.

У петиції викладені такі вимоги:

  • забезпечити дотримання прав людини на доступ і використання ефективних лікарських засобів, в тому числі виготовлених на основі конопель;
  • створити належні умови для повноцінного застосування рослин у медичній і науковій діяльності, в тому числі з метою розробки, клінічних досліджень і державної реєстрації дієвих лікарських засобів або протоколів лікування, які передбачають використання продуктів з вмістом канабіноїдів;
  • врегулювати питання легального обороту (придбання, зберігання, переміщення) продуктів, що містять канабіноїди, в тому числі хворими особами, які їх застосовують виключно у власних медичних цілях за призначенням лікаря і без мети збуту.

Петицію про легалізацію медичної марихуани в Україні підтримали такі організації, як ГО «Українська Асоціація Медичного канабісу», МФУ «Крапля крові», ГО «Ліки Контроль», БФ «Діти з гемофілією», БФ «Пацієнти України», БО «100% Життя », ВБО« Час життя плюс », БФ« СТОП рак », ВГО« Радість руху »(Дитячий ревматоїдний артрит), ГО” Іскра надії “, ГО« Всеукраїнська асоціація кришталевих людей », ВГО« Рідкісні імунні захворювання », ГО« Об’єднання хворих торсіонною дистонією », ГО« Психічне здоров’я », ГО« Ліки контроль », ГО« Афіна. Жінки проти раку ».

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.