В Україні відкриють філіал радіо «Ехо Москви»

271
Олексій Венедиктов

Для цього до Києва вже прибув головний редактор російської радіостанції «Ехо Москви» Олексій Венедиктов.

Венедиктов зазначив, що до українського бюро «Еха Москви» входитиме радіостанція, сайт і сторінки в соцмережах

Головний редактор російської радіостанції «Ехо Москви» Олексій Венедиктов розповів, що одна з цілей його приїзду до Києва – наміри відкрити представництво радіостанції в Києві.

Про це він сказав виданню «Страна.ua».

Венедиктов зазначив, що до українського бюро «Еха Москви» входитиме радіостанція, сайт і сторінки в соцмережах. За його словами, проєкт запуститься за умови, що буде переглянутий закон про мовні квоти, тому що бюро планує створювати програми російською мовою.

«Я розраховую, що радіо «Ехо Москви» зможе працювати в Україні. Я готовий відкрити бюро в Києві, і, якщо завгодно, в Одесі та у Львові. Насправді дивно мати бюро в Ізраїлі, в Німеччині і в Вашингтоні, але не мати бюро тут, в Україні. Це просто маячня. Мої журналісти, яких я верифікував, повинні звідси гнати інформацію, думки різних політичних сил в Росію. На це потрібно всього чотири-п’ять чоловік. Але поки закон про мову (мається на увазі закон про мовні квоти на радіо і телебаченні – ред.) забороняє нам це зробити. У розмовах з людьми з нової команди президента України я задаю питання, а чи буде корекція закону про мову?» – розповів Венедиктов.

За його словами, працювати в українському бюро зможуть як російські, так і українські журналісти. А очолити українське представництво він запропонував Сакену Аймурзаєву – колишньому шеф-редактору «Радио Вести», власкору «Еха Москви» в Києві.

Водночас сам Сакен Аймурзаєв у коментарі «Детектору медіа» сказав, що не чув про це. А чутки про відкриття українського представництва «Еха Москви», за його словами, поширювалися неодноразово.

Головний редактор «Еха Москви» уточнив, що планував відкрити бюро в Україні ще п’ять років тому, до Революції гідності. 

Натомість кримськотатарський журналіст Айдер Муждабаєв пообіцяв блокувати «філію газпромівсько-кремлівського ЗМІ».

Про це Муждабаєв написав на своїй сторінці у Facebook.

«Ось і розкрилася причина перебування в Києві топ-пропагандиста Кремля, редактора «Еха Москви» Олексія Венедиктова, якого журналісти ATR помітили на Хрещатику. В інтерв’ю місцевому проросійському смітнику він розповів, що хоче відкрити філіал газпромівсько-кремлівського «ЗМІ» в Україні. Для цього потрібно скасувати мовний закон – і всього-то…», – зазначив журналіст.