Четвер, 7 грудня

В Афганістані знайшли українця, який потрапив в полон 30 років тому (відео)

В Афганістані експедиція випадково натрапила на українського воїна-афганця, який потрапив в полон 30 років тому. Чоловік не пам’ятає ні рідної мови, ні навіть свого імені. Про це повідомляє ТСН.

За допомогою перекладача учасникам експедиції вдалося дізнатися, що чоловік родом з Волині. Жителі села Нова Глуша впізнали свого земляка Ігоря Бєлокурова. Тільки чоловік прийняв іслам, не пам’ятає свого справжнього імені і зовсім не говорить по-українськи.

“Ім’я у нього Амрідін. По-російськи, по-українськи він з нами не говорив, ми з ним спілкувалися через перекладача. Але після того, як ми розлучилися з ним, перекладач сказав, що це могло бути в цілях безпеки для нього”, – розповів учасник тієї експедиції, геофізик Андрій Кадун.

У Волинській організації ветеранів Афганістану підтвердили особу чоловіка і розповіли, що зниклих без вісти воїнів-афганців родом з Волині лише троє: смерть одного з них підтверджена, а другий пропав зовсім в іншому місці.

“Він в 1988-му році під час обстрілу колони був, швидше за все, важко контужений і втратив свідомість. Так він потрапив в руки тим бойовикам, і вже 30 років перебуває в полоні”, – припустив голова Волинської організації ветеранів Афганістану Григорій Павлович.

В організації обіцяють повернути Ігоря Бєлокурова в Україну за місяць. Цього ж хочуть не тільки родичі і односельці полоненого, але і геофізик Андрій Кадун.

“Хочу, щоб він повернувся. Хочу, щоб мати його зустріла і обняла. Я був в Душанбе, розмовляв з консулом України. Він сказав, що треба зробити внутрішні документи йому, тоді він відкриє візу, і після повернення в Україну через родичів відновити” , – розповів Кадун.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.