Понеділок, 29 травня

УПЦ МП пішла до суду та не збирається виселятись з Києво-Печерської лаври (доповнено)

30 березня вранці у Хрестовоздвиженському храмі Києво-Печерської лаври відбулась планова літургія, яку очолив настоятель Лаври від УПЦ МП Павло (Лебідь) — повідомляє телеграм-канал https://web.telegram.org/z/#-1198589840 

Після завершення Богослужіння він заявив, що комісію міністерства культури не будуть пускати на територію храму, також він хоче через суд повернути гроші, “які витратив на Лавру” Водночас секретар РНБО Олексій Данілов каже, що «виносити за ноги» представників церкви не будуть: «Вони самі звідти потихесеньку підуть». 

УПЦ МП подала заяву до Господарського суду Києва у якій оскаржує одностороннє розірвання договору оренди Києво-Печерської лаври з боку держави та не планує виселятись з її приміщень до завершення судового розгляду — повідомляє https://suspilne.media/ з посиланням на адвоката Лаври протоієрея Микиту Чекмана. Водночас відомо, що Господарський суд поки не відкрив провадження — один суддя взяв самовідвід, другий — на лікарняному. Коли розпочнеться суд — невідомо.

Як ми повідомляли раніше https://topkyiv.info/news/pczu-pryznachyla-novogo-namisnyka-kyyevo-pecherskoyi-lavry-yakomu-upcz-mp-zaboronylo-svyashhenosluzhyty ПЦУ призначила виконувачем обов’язків намісника Лаври архімандрнита Авраамія (Лотоша), який донедавна був монахом Києво-Печерської лаври.

29 березня завершився термін безкоштовної оренди приміщень нижньої частини Києво-Печерської лаври. Цього дня вони провели Богослужіння, яке мало стати останнім, яке ця номінація здійснює на території Лаври. А 31 грудня 2022 року — оренда Успенського та Трапезного соборів (верхня Лавра). Таким чином всі приміщення Києво-Печерської лаври мали повернутись у розпорядження власника — держави. Як ми повідомляли раніше, https://topkyiv.info/news/pczu-stvoryla-monastyr-u-pochayevi Синод ПЦУ підтримав позицію Блаженнішого Митрополита Єпіфанія у його зверненні до братії Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври до єднання  в лоні Помісної ПЦУ на канонічних засадах. Синод вважає, що чернече життя у Києво-Печерській лаврі не повинно припинятись, також важливою є неперервність звершення богослужінь у Лаврі. Саме тому Синод ПЦУ звертається до держави з проханням надати для чернечого життя, богослужбової та іншої релігійної діяльності релігійної організації «Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра (чоловічий монастир) Української Православної Церкви (Православної Церкви України)» приміщення на території комплексу Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

В Україні до сьогодні діяло три православні лаври, всі вони досі перебували у користуванні УПЦ МП. 29 березня, є останній днем, коли ця церква може користуватись приміщеннями Києво-Печерської лаври.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.