п`ятниця, 8 грудня

Українців будуть ховати по-новому

З 15 березня в Україні вступають в силу так звані «поправки Лозового» кримінально-процесуального кодексу. Про це пише «Інформація До».

Згідно з даними поправкам, без дозволу судді поховати померлу людини буде неможливо. Ці ж поправка змінює терміни розслідування справ.

Нардеп від Радикальної партії Андрій Лозовий вніс в документ поправку 109. Вона передбачає внесення змін до ст. 219 Кримінального процесуального кодексу України щодо скорочення термінів досудового розслідування. Зокрема, термін досудового розслідування тяжких або особливо тяжких злочинів буде обмежений шістьма місяцями – від моменту встановлення особи підозрюваного до винесення підозри. Зараз максимальна тривалість розслідування становить в особливих випадках 15 років.

Аргумент автора поправки такий: це дозволить оскаржити необгрунтовані звинувачення і припинити затягування справ у судах, через що страждають як потерпілі, так і ті, кого без будь-яких підстав звинувачують в тих чи інших злочинах.

Голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький висловився з приводу «поправок Лозового»:

«Я згоден з тими, хто б’є на сполох, що після 15 березня в зв’язку з, м’яко кажучи, неякісними змінами, які з голосу були внесені і отримали назву” поправка Лозового “, дуже ускладниться робота органів слідства. Мова і про обмеження термінів досудового розслідування, і про те, що всі клопотання повинні подаватися до суду за місцем реєстрації органу досудового розслідування. Не уявляю, як Печерський чи Шевченківський райсуди прийматимуть всі ці клопотання, – це маячня ».

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.
ТЕГИ: