Неділя, 5 лютого

Українські історики знайшли в архіві хліб часів Голодомору (фото)

Українські архівісти виявили в матеріалах справи хліб часів Голодомору 1932-33 рр.

Українські історики виявили в матеріалах архівної кримінальної справи хліб часів Голодомору 1932-33 рр. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Хліб в двох невеликих паперових згортках виявив один із співробітників архіву під час роботи з документами. У пакунках було «послання до нащадків» і кілька десятків грамів хліба.

Ця темно-коричнева маса «з невідомої сировини» за часів Голодомору 1932-33 рр вважалася хлібом. Унікальну знахідку і розсекречені матеріали кримінальної справи історики показали 19 листопада в Києві.

«Тут зберігається зразок хліба, який їли селяни навесні 1932 року. Ми, кияни, поки ще маємо хліб і порівняно ще НЕ пухнемо з голоду, хоча недоїдаємо страшно. Який страшний голод! Зразки селянського хліба при цьому додаю. Склад цього хліба мені невідомий. Це зразки для нашого повчання », – написав Олексій Сорокін в записці, датованій 1932 роком.

У записці від 15 березня 1933 року Сорокін зазначив, що через голод кияни пекли коржі з кори жолудя і картопляної шкірки. Саме ці коржі і виявили історики в архівних матеріалах.

Згідно з матеріалами справи Олексій Сорокін народився на Полтавщині в 1877 році, закінчив народне училище і вчительські курси. В роки Голодомору служив диригентом Вознесенського собору в Києві.

У документах йдеться про те, що Сорокін був заарештований 26 червня 1941 як «ненадійний елемент» радянського суспільства. Під час обшуку співробітники НКВС знайшли у нього зразки хліба і письмові коментарі до них. Через дані знахідки Сорокіна звинуватили в антирадянській агітації і заслали до Сибіру на п’ять років.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.