Четвер, 28 вересня

Українці повірили в Зеленського як Верховного Головнокомандувача і не хочуть його міняти після війни

Українці вважають, що Володимир Зеленський здатен бути ефективним верховним Головнокомандувачем, хоча до початку війни доволі скептично ставились до його військових здібностей – це засвідчили дані останнього соціологічного опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології. Так у травні цього року з цим погоджується 86% українців, хоча 9% ставляться до цього скептично. Що важливо – у січні 2022 року людей, які вірили у такі здібності Володимира Зеленського було рівно третина, натомість більше половини ставились до Зеленського скептично – про це йдеться у прес-релізі, який підготовали соціологи КМІСу. 

Виконавчий директор КМІСу Антон Грушецький це пояснив так: «По-перше, підтверджується концепція «rally around the flag» («гуртування навколо прапора») – згуртування населення довкола лідера у дуже важких ситуаціях, особливо – під час війни. Ця концепція була запропонована у 1970 американським соціологом Джоном Мюллером і спостерігалася у різних країнах. До середини лютого 2022 року була стійка тенденція до зниження довіри та схвалення діяльності В. Зеленського, проте після вторгнення показники різко зросли. В. Зеленський наразі сприймається українцями «на своєму місці» та є одним із символів опору окупантам.

По-друге, найвищі рівні довіри та схвалення серед населення зараз мають В. Зеленський та В. Залужний. При цьому, попри російську пропаганду та недалекоглядну позицію окремих українських суб’єктів, переважна більшість українців вірять, що політичне та військове керівництво діють злагоджено як одна команда. Українці вірять, що зараз ми нарешті відходимо від «де два українці – там три гетьмани».

По-третє, хоча громадська думка є важливою, але щодо багатьох експертних питань населення може помилятися. Дуже часто політики навіть на референдуми виносять питання, з яких точаться дискусії між експертами («президентсько-парламентською чи парламентсько-президентською має бути Україна», «який парламент краще для країни – однопалатний чи двопалатний» тощо). У цьому випадку українці спочатку здебільшого не вірили у В. Зеленського як головнокомандувача, проте після широкомасштабного вторгнення кардинально змінили свої погляди і наразі після майже півтора року війни зберігають упевненість у ньому.»

Водночас українці не готові міняти Володимира Зеленського на посаді Президента після Перемоги – лише 23% вважають що Володимира Зеленського слід змінити на посаді на іншого. Натомість майже 70% хотіли б поміняти ВРУ, половина українців очікують на зміну уряду, і лише кожен п’ятий вважає, що нікого не треба міняти.

Опитування КМІС проводилось 26 травня – 5 червня 2023 року, загалом телефоном було опитано 1029 респондентів на територіях, які контролюються українським урядом. Опитувангня не проводилось за межами України.

 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.