Середа, 27 вересня

Українці хочуть гарантій НАТО

Значна більшість українців підтримує вступ нашої країни до НАТО. Причому як серед тих, хто живе в Україні, так і ті, хто був вимушений виїхати до Європи. Про це нам повідомили у соціологічній групі «Рейтинг». Вони опитали близько 2000 респондентів в усіх регіонах України, де є український мобільний зв’язок, а також у 31 країні Європи. Опитування проводилось 4-10 липня.

Отже, понад 80% українців як в Україні, так і в Європі підтримують понад 80%, вступ до НАТО в Україні підтримує 83% в Україні, у Європі – 86%. В усіх українських макрорегіонах підтримка ЄС та НАТО перевищує 80%.

Щодо майбутнього саміту НАТО, то 56% очікують від саміту гарантій вступу України до НАТО (29% – у короткостроковій перспективі, 27% – у довгостроковій), 27% – вважають, що на ньому не буде прийнято конкретних рішень і все обмежиться загальними фразами, ще 13% вважають, що Україні не пообіцяють вступу до НАТО, але пообіцяють надати озброєння. А ось думка українців на Батьківщині та в Європі стосовно закінчення війни відрізняється. Біженці менш оптимістичні. Так, серед українців в Україні  32% вважають, що Україні для перемоги потрібно півроку-рік, 30% – більше року, 17% вірять, що вона для її досягнення потрібно кілька місяців, або й менше. Серед українців в Європі переважає думка, що для перемоги потрібно більше року (40%), 23% вважають, що на це потрібно півроку-рік, і лише 12% вірять в її досягнення у найближчій перспективі. 3% українців у Європі взагалі не вірять в перемогу України. В Україні таких – 1%. У макрорегіональному розрізі серед тих українців, котрі проживають в Україні, спостерігаються певні відмінності у оцінках. Так, більше тих, хто вірить в відносно короткі терміни досягнення перемоги серед мешканців центру, заходу та півдня. Менш оптимістичні або ж невизначені оцінки дають мешканці сходу та столиці.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.