Середа, 1 лютого

Україна вимагатиме закрити Босфор для російських кораблів – командувач ВМС

Це стане відповіддю на агресію Росії біля Керченської протоки.

Україна планує звернутись до світової спільноти із вимогою закрити для російських кораблів прохід Босфорською протокою між Чорним та Середземним морем.

Про це під час виступу на 2-й Міжнародній конференції з питань морської безпеки заявив командувач Військово-морських сил Збройних сил України Ігор Воронченко, передає УНІАН. 

“Я хочу зараз наголосити таку важливу річ стосовно подальших дій у зв’язку з тим інцидентом. Я як командувач Військово-морських сил прошу і висловлюю упевненість у тому, що світова спільнота все ж таки прийме рішення і визнає, що була проведена агресія проти держави Україна. У зв’язку з цим і нормами конвенції Монтре, а саме – 19-й пункт, будемо намагатися просити закриття протоки Босфор у Турецькій Республіці для того, щоб росіяни знали, як порушувати норми міжнародного права”, – розповів він.

За словами Воронченка, Росія наразі намагається встановити власний контроль не лише в Чорному та Азовському морях, а й у Балтійському, а також в Арктиці, на Середньому та Далекому Сході.

“Встановлення контролю над Україною є критично важливим, тому що повна реалізація тих демократичних та євроатлантичних перетворень приведе до краху імперських амбіцій та авторитарної державної машини Російської Федерації”, – підкреслив командувач ВМС.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.