У Краматорську замість дітей бійців АТО на відпочинок до Хорватії відправили дітей місцевих чиновників

331

У Краматорську Донецької області спалахнув скандал через безоплатну поїздку до Хорватії дітей місцевих чиновників та бізнесменів замість дітей учасників АТО, повідомив журналіст Дмитро Гнап.

За його словами, уряд Хорватії запропонував за власний кошт прийняти у себе дітей бійців і загиблих в АТО для оздоровчого відпочинку. Однак як з’ясувалося, влада Краматорська відправила на курорт лише чотири дитини, батьки яких є учасниками АТО. Решта 11 юних відпочивальників виявилися дітьми “непростих” батьків.

“Коли групу зібрали, її очолила і повезла депутатка БПП з Краматорська Лілія Кислицина. Тільки, потім з’ясувалося, що дітей з родин учасників АТО в цій групі виявилося зовсім мало… А більшу частину групи склали діти впливових і заможних батьків”, – заявив Гнап на своїй сторінці в Facebook.

Зокрема, місцевим активістам вдалось впізнати дітей та онуків трьох заступників міського голови Краматорська, дитину депутата міської ради Краматорська, дитину керівниці підприємства, яке належить депутатці Кислициній , дитину директорки відомого краматорського магазину-бутіку, а також “кількох дітей “непростих” батьків”.

Народний депутат від БПП Марія Іонова пояснила, що на узбережжя Адріатичного моря були відправлені діти з зони військового конфлікту на Донбасі з категорії дітей-сиріт (внаслідок російської агресії), діти, позбавлені батьківського піклування, діти, батьки яких воюють в зоні операції Об’єднаних сил, діти, які заслуговують на заохочення своїми успіхами у навчанні, спорті, інших видах позашкільної діяльності, діти з багатодітних сімей, діти з родин тимчасово переміщених осіб.

Водночас журналіст наголосив, що важливим критерієм для відбору у групу була наявність біометричних паспортів. “Ну, а оскільки в багатьох дітей учасників АТО з біометричними паспортами проблема, то вони, як ви розумієте, пролетіли”, – пояснив він.

За його словам, краматорські чиновники тримають в секреті офіційний список групи, яка поїхала в Хорватію. Відомо, що на відпочинок відправили 100 дітей з усієї України.